>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
seomanager
آفلاین

ارسال‌ها :10
عضويت: 17 /2 /1402
والت یا کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول‌های دیجیتال کلیدهای عمومی و خصوصی کاربران را ذخیره می‌کنند، و در عین حال یک رابط کاربری آسان برای مدیریت رمزارزها به کاربران ارائه می‌دهند. والت‌ها همچنین انتقال ارزهای دیجیتال میان بلاک چین‌های مختلف را امکان‌پذیر می‌کنند .برخی از کیف پول‌ها حتی به کاربران اجازه می دهند تا اقدامات خاصی را با ارزهای دیجیتال خود انجام دهند، مانند خرید و فروش یا تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز یا DApps.
مهم است به یاد داشته باشید که «تراکنش‌» در ارز دیجیتال نشان دهنده «ارسال» رمزارزها از تلفن همراه شخص به تلفن همراه شخص دیگری نیست. هنگام ارسال توکن، کاربر با کلید خصوصی خود تراکنش را امضا می‌کند و آن را در شبکه بلاک چین منتشر می‌کند. سپس بلاک چین این تراکنش را در زنجیره خود ضبط کرده و موجودی بروز رسانی شده را در هر دو آدرس گیرنده و فرستنده نشان می‌دهد.
بنابراین، واژه «کیف پول» در اینجا تا حدودی نامناسب است، زیرا والت‌ها ارزهای دیجیتال را به همان روشی که کیف پول‌های فیزیکی وجه نقد نگه می‌دارند ذخیره نمی‌کنند. در عوض، والت‌ها اطلاعات دفتر کل عمومی یا بلاک چین‌ها را می‌خوانند تا موجودی‌های آدرس‌های کاربران را نشان دهند و همچنین کلیدهای خصوصی را نگهداری می‌کنند که کاربر را قادر به انجام تراکنش‌ می‌کنند.
کلید عمومی و کلید خصوصی چیست؟
یک کلید، رشته‌ای طولانی از کاراکترهای رندوم و غیرقابل پیش‌بینی است. کلید عمومی مانند شماره حساب بانکی است و می‌توانید آنرا به اشتراک عموم بگذارید. کلید خصوصی مانند رمز عبور حساب بانکی یا پین شما است و باید مخفی بماند، یعنی نباید آنرا در اختیار کسی بگذارید. در فرآیند رمزنگاری، هر کلید عمومی با یک کلید خصوصی مربوطه جفت می‌شود. از ترکیب کلیدهای عمومی و خصوصی برای رمزگذاری و رمزگشایی داده‌ها استفاده می شود.
چرا کیف پول دیجیتال لازم است؟
ارزهای دیجیتال شما دقیقاً به اندازه امنیت کیف پول شما، امن هستند. برای بررسی دقیق‌تر مفهوم امنیت کیف پول می‌توانید به این مقاله رجوع کنید.
با اینکه شما می‌توانید رمزارزهای خود را در والت همان صرافی که از آن خرید می‌کنید نگهداری کنید، اما این کار اصلاً توصیه نمی‌شود؛ مگر اینکه مقدار کمی باشد یا بخواهید آنها را به صورت مکرر ترید کنید.
برای مقادیر بیشتر، توصیه می‌شود که رمزارزهای خود را از والت صرافی برداشت کرده و به کیف پول شخصی خود منتقل کنید، که می‌تواند کیف پول سرد یا گرم باشد. اگر این کار را انجام دهید، مسئولیت نگهداری کلیدهای خصوصی خود را به عهده دارید و همچنین کاملاً بر دارایی‌های خود کنترل دارید.
کیف پول‌های دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟
همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کیف پول‌های دیجیتال واقعاً رمزارزهای شما را درون خود نگه نمی‌دارند؛ بلکه کلیدهای دسترسی به آنها را نگهداری می‌کنند.
برای انجام تراکنش‌های متعدد، کاربر باید با استفاده از یک کلید خصوصی – که ترکیبی از یک سری کدهای خاص است – آدرس خود را تایید کنند. سرعت و امنیت دارایی‌ها و تراکنش‌ها بستگی به نوع کیف پول شما دارد.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل