>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
zohal_shimi
آفلاین

ارسال‌ها :8
عضويت: 28 /6 /1400
تشکرها :1
موارد استفاده از پتاسیم کلرید

موارد استفاده از پتاسیم کلرید
تصویر: https://www.zohalshimi.com/wp-content/uploads/2019/12/32.jpg
پتاسیم کلراید به شکل بلورهایی بدون رنگ، بدون بو و دارای مزه شور و تلخ می باشد. این ماده محلول در آب، گلیسیرین و اسید فرمیک بوده و نامحلول در الکل و دی اتیل اتر می باشد.

پتاسیم کلراید (Potassium Chloride) یک نمک هالیدی با فرمول KCl متشکل از پتاسیم و کلر است. نام های دیگر این ترکیب پتاسیم کلرید و کلرور پتاسیم است. جرم مولکولی آن 74.55 g/mol می باشد.

موارد کاربرد پتاسیم کلراید
پتاسیم کلرید به عنوان نمک فلزی، حاوی پتاسیم و کلر است که عمدتاً به عنوان کود شیمیایی به کار برده می شود. از پتاسیم کلراید با خلوص بالا در صنایع غذایی و تولید مواد خوراکی به عنوان افزودنی در غذاها برای جایگزین کردن نمک خوراکی و یا به عنوان طعم دهنده به شیر شکلاتی، پنیر و خامه مورد استفاده قرار می گیرد.

1. مصارف دارویی پتاسیم کلرید
همچنین در صنایع دارویی برای جلوگیری یا درمان سطح پایین پتاسیم خون و در مایع دیالیز جهت حفظ الکترولیت های به کار برده می شود.

2. استفاده ی کلرید پتاسیم در کشاورزی
پتاسیم کلراید به دلیل فواید فراوانی که برای گیاهان دارد به عنوان کود در کشاورزی یا برای تولید کود های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ترکیبات مختلف پتاس دار را از آن تولید می کنند. این ماده به دلیل دارا بودن پتاس برای رشد و نمو گیاهان و موجودات زنده از جمله انسان حیاتی است.
[quote="نقل قول:"]منبع: زحل شیمی (تولید کننده مواد شیمیایی و معدنی)


www.zohalshimi.com
یکشنبه 22 خرداد 1401 - 14:43

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو