>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
shayanteb
آفلاین

ارسال‌ها :12
عضويت: 5 /6 /1399
فواید امگا ۳ (بخش اول )


با توجه به شیوع ویروس کرونا نیاز به
بیشتر است مشاوران شایان طب آماده هرگونه مشاوره و پاسخگویی در این زمینه و
هستند. فواید امگا ۳ برای بدن و مغز بسیار زیاد است و تاثیر زیادی در سلامت بدن دارد. فواید امگا ۳ به شرح زیر می باشد :
امگا ۳ می تواند با افسردگی و اضطراب مبارزه کند
افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی در جهان است .علائم شامل غم ، بی حالی و از بین رفتن علاقه به زندگی است جالب توجه است ، مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور منظم امگا ۳ مصرف می کنند کمتر دچار افسردگی می شوند هنگامی که افراد مبتلا به افسردگی یا اضطراب شروع به مصرف مکمل های امگا ۳ می کنند ، علائم آنها بهبود می یابد مکمل های امگا ۳ ممکن است به پیشگیری و درمان افسردگی و اضطراب کمک کنند. به نظر می رسد EPA برای مبارزه با افسردگی موثرتر است.
امگا ۳ می تواند سلامت چشم را بهبود بخشد
هنگامی که به اندازه کافی DHA دریافت نکنید ، ممکن است مشکلات بینایی ایجاد شود جالب است که دریافت مقدار کافی امگا ۳ با کاهش خطر دژنراسیون ماکولا ، یکی از دلایل اصلی آسیب دائمی چشم و نابینایی در ارتباط است
امگا ۳ می تواند سلامت مغز را در دوران بارداری و در اوایل زندگی تقویت کند
برای رشد و نمو مغز در نوزادان بسیار مهم است. دریافت کافی امگا ۳ در دوران بارداری با مزایای بی شماری برای کودک شما همراه است ، از جمله: هوش بالاتر مهارتهای ارتباطی و اجتماعی بهتر مشکلات رفتاری کمتر کاهش خطر تاخیر رشد کاهش خطر ADHD ، اوتیسم و ​​فلج مغزی دریافت کافی امگا ۳ در دوران بارداری و اوایل زندگی برای رشد کودک بسیار مهم است. امگا ۳ می تواند عوامل خطرساز برای بیماری های قلبی را بهبود بخشد سکته های قلبی و مغزی مهمترین علت مرگ در جهان است محققان مشاهده کردند افرادی که ماهی زیاد می خورند کمتر به این بیماری ها دچار می شوند . امگا ۳ عوامل بیشماری از بیماری های قلبی را بهبود می بخشد. با این حال ، به نظر نمی رسد مکمل های امگا ۳ خطر حملات قلبی یا مغزی را کاهش دهند.
امگا ۳ می تواند علائم ADHD را در کودکان کاهش دهد
اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD) نوعی اختلال رفتاری است که با بی توجهی ، بیش فعالی مشخص می شود چندین مطالعه نشان می دهد که کودکان مبتلا به ADHD سطح خون اسیدهای چرب امگا ۳ پایین تر از همسالان سالم خود دارند اخیراً ، محققان مشاهده کردند که مکمل های روغن ماهی یکی از امیدوار کننده ترین روش های درمانی برای ADHD هستند مکمل های امگا ۳ می توانند علائم ADHD را در کودکان کاهش دهند. آنها باعث بهبود توجه و کاهش بیش فعالی و پرخاشگری می شوند.
امگا ۳ می تواند با التهاب مقابله کند
التهاب یک پاسخ طبیعی به عفونت و آسیب در بدن شما است. با این حال ، التهاب گاهی اوقات به مدت طولانی ادامه می یابد ، حتی بدون عفونت یا آسیب. به این التهاب مزمن – یا طولانی مدت می گویند. التهاب طولانی مدت می تواند تقریباً در هر بیماری مزمن از جمله بیماری قلبی و سرطان نقش داشته باشد به طور قابل توجهی ، اسیدهای چرب امگا ۳ می توانند تولید مولکول ها و مواد مرتبط با التهاب مانند ایکوزانوئیدهای التهابی و سیتوکین ها را کاهش دهند مطالعات به طور مداوم ارتباط بین مصرف بیشتر امگا ۳ و کاهش التهاب را مشاهده کرده اند در رابطه با فواید امگا ۳ می تواند التهاب مزمن را کاهش دهد ، که می تواند به بیماری های قلبی ، سرطان و بیماری های مختلف کمک کند.
امگا ۳ می تواند با بیماری های خود ایمنی مبارزه کند
در بیماریهای خود ایمنی ، سیستم ایمنی بدن شما سلولهای سالم را با سلولهای خارجی اشتباه می گیرد و به آنها حمله می کند. مطالعات نشان می دهد که دریافت امگا ۳ کافی در طول سال اول زندگی شما با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های خود ایمنی از جمله دیابت نوع ۱ ، دیابت خود ایمنی و مولتیپل اسکلروزیس مرتبط است امگا ۳ همچنین به درمان لوپوس ، آرتریت روماتوئید ، کولیت اولسراتیو ، بیماری کرون و پسوریازیس کمک می کند اسیدهای چرب امگا ۳ می تواند به مبارزه با چندین بیماری خود ایمنی از جمله دیابت نوع ۱ ، آرتریت روماتوئید ، کولیت اولسراتیو ، بیماری کرون و پسوریازیس کمک کند.
چهارشنبه 14 آبان 1399 - 16:21
mhmddd
آفلاین


ارسال‌ها :2
عضويت: 20 /10 /1399
پاسخ 1 :
فواید امگا ۳ (بخش اول )
من متاسفانه یکم دنبال مشاوره طلاق میگردم. اینجا تاپیک ها مشاوره ای داره؟

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل