تبلیغات در اینترنتclose
پرچم آلمان را تا چه حد می شناسید ! >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
faeze254
آفلاین

ارسال‌ها :1
عضويت: 3 /2 /1398
پرچم آلمان را تا چه حد می شناسید !


پرچم آلمان آلمان: (Flagge Deutschlands) سه رنگ است که شامل سه نوار افقی برابر است که رنگ های ملی آلمان را شامل می شوند: سیاه، قرمز و طلایی. این پرچم برای اولین بار به عنوان پرچم آلمان مدرن در سال ۱۹۱۹، در زمان جمهوری وایمار، تا سال ۱۹۳۳ به تصویب رسید.
از قرن نوزدهم، آلمان دارای دو سنت مخالف از رنگ های ملی، سیاه، قرمز، طلایی و سیاه، سفید، قرمز است. رنگ سیاه قرمز طلایی رنگ انقلاب ۱۸۴۸، جمهوری وایمار ۱۹۳۳-۱۹۱۹ و جمهوری فدرال بود (از سال ۱۹۴۹). آنها همچنین توسط جمهوری دموکراتیک آلمان (۱۹۴۹-۱۹۹۰) تصویب شد؛ با این حال، از سال ۱۹۵۹، یک نشان ملی (سوسیالیست) اضافه شد. رنگ های سیاه و سفید قرمز برای اولین بار فقط در سال ۱۸۶۷، در قانون اساسی کنفدراسیون شمالی آلمان ظاهر شد. این کشور، ملتی برای پروس و دیگر دولتهای شمال و مرکزی آلمان در سالهای ۱۸۷۰ و ۱۸۷۱ تحت نام امپراتوری آلمان گسترش یافت.
این رنگ، تا زمان انقلاب ۱۹۱۸/۱۹۱۹ حفظ شد. پس از آن، سیاه و سفید قرمز به نماد حق سیاسی تبدیل شد، به ویژه حق ریشه ای. سوسیالیست های ملی در سال ۱۹۳۳ این رنگ ها را دوباره همراه با پرچم سوفیستاکتی حزب خود دوباره ایجاد کردند. پس از جنگ جهانی دوم، سیاه و سفید قرمز هنوز هم توسط برخی گروه های محافظه کار یا گروه های راست استفاده می شود. استفاده از این نماد بر خلاف نمادهای ملی سوسیالیست مناسب ممنوع است. سیاه، قرمز، طلایی پرچم رسمی جمهوری فدرال آلمان است. به عنوان نماد رسمی نظم قانون اساسی، آن را در برابر تقصیر محافظت می کند. با توجه به بند ۹۰ قانون مجازات آلمان، عواقب آن جریمه یا زندان تا پنج سال می باشد.
معنی پرچم آلمان
انجمن آلمانی با رنگ سیاه، قرمز و طلایی در دهه ۱۸۴۰ به وجود آمد، زمانی که پرچم سیاه و سفید طلایی برای نشان دادن جنبش علیه نظم محافظه کار اروپایی که پس از شکست ناپلئون تاسیس شد، استفاده گشت.
تئوری های زیادی در زمینه ی مربوط به ریشه های طرح رنگی مورد استفاده در پرچم آلمان ۱۸۴۸ وجود دارد. پیش بینی شده است که رنگهایی که از لیگ دانشجویان (Jenaer Burschenschaft) یکی از Burschenschaften متعهد شد که متشکل از Metternich در فرمان های Carlsbad؛ رنگ ها در ترتیب کلی خود در آیه ی هفتم آئودی دانیل فون بینزر، Zur Auflösung der Jenaer Burschenschaft در انحلال لیگ دانشجویان نقل شده یوهان برامس در جشنواره ی علمی اوورتور ادعای دیگر به لباس (عمدتا سیاه با چهره های قرمز و دکمه های طلایی) از اردوگاه آزاد Lützow، که عمدتا دانشجویان دانشگاه است و در جریان مبارزه علیه نیروهای اشغالگر ناپلئون تشکیل شده است، باز می گردد. هر چه قدر توضیح درستی باشد، این رنگها به زودی به عنوان رنگهای ملی آلمان در طول این دوره کوتاه به شمار میرود و به ویژه پس از باز تولید آنها در دوران وایمار، به طور کلی مترادف با لیبرالیسم هستند.
پرچم آلمان نازی
حزب نازی آلمان در قرن بیست ویکم استفاده گسترده ای از نمادهای گرافیکی، به ویژه سواستیکا، به ویژه در پرچم سواستیکا که پرچم آلمان نازی ها در سال ۱۹۳۳ به شمار می رفت و پرچم ملی تنها در سال ۱۹۳۵ پرچم بسیار مشابه حزب از صد و نود و دو به بعد بود.
نماد اصلی نازی ها سواستیکا بود (در زبان آلمانی یعنی صلیب قلاب) که حزب جدید نازی ها به طور رسمی در سال ۱۹۲۰ آن را تصویب کردند. این نشان سواستیکا سیاه بود (قلاب شاخه ای در جهت عقربه های ساعت) ۴۵ درجه در یک دایره سفید در یک پس زمینه قرمز چرخانده شد. این علامت گذاری در پرچم آلمان، نشان و حزب علامت گذاری شده بود.
سه شنبه 03 اردیبهشت 1398 - 23:42
banirazavi
آفلاین


ارسال‌ها :19
عضويت: 10 /4 /1398

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو