تبلیغات در اینترنتclose
ویزای تحصیلی کانادا >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
topsite
آفلاین

ارسال‌ها :16
عضويت: 30 /8 /1396
ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا
ویزای تحصیلی کانادا از جمله ویزاهای موقت برای ورود به خاک کانادا است. اگر شما قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را داشته باشید؛ باید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کانادا نمایید. دریافت این ویزا در شرایط گوناگون دارای نکاتی جزئی است؛ که باید آنها را مدنظر داشته باشید. به عنوان مثال دریافت ویزای تحصیلی برای ورود به دانشگاه‌های کانادا شرایط متفاوتی با دریافت ویزا برای ورود به مدارس کانادا دارد.
ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان
تحصیل در دانشگاه‌های کانادا آرزوی بسیاری از علاقمندان به تحصیل در یک کشور پیشرفته با دانشگاه‌های معتبر است. در کانادا دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بسیاری مشغول ارائه خدمات آموزشی هستند؛ که می‌توانید بنابر علایق و مقطع تحصیلی خود برای ثبت نام در آنها اقدام کنید.تحصیل در دانشگاه‌های کانادا و همچنین دریافت ویزای تحصیلی کانادا از اداره مهاجرت این کشور برای ورود به خاک کانادا، نیازمند دریافت پذیرش از دانشگاه مدنظر است. به‌طور خلاصه در ابتدا شما باید از دانشگاه مدنظر پذیرش تحصیلی بگیرید؛ سپس با ارائه مدرک پذیرش تحصیلی به اداره مهاجرت، ویزای تحصیلی کانادا خود را دریافت کنید.توجه کنید که دریافت ویزای تحصیلی منوط به پذیرش برای دوره‌های تحصیلی بیش از شش ماه است. نکته مهم دیگر این است که دانشگاه پذیرش‌دهنده مورد تایید اداره مهاجرت کانادا باشد. در واقع دانشگاه مدنظر در لیستی موسوم به DLI که در سایت اداره مهاجرت کانادا منتشر شده، حضور داشته باشد.نکته دیگر در مورد ویزای تحصیلی کانادا مدت زمان اعتبار آن است. ویزای دانشجویی کانادا تا زمانی که مشغول تحصیل در آن مقطع باشید معتبر است؛ و در این دوران می‌توانید بدون محدودیت خاصی به کشور کانادا سفر کرده و در آن زندگی کنید.گاهی ویزای تحصیلی کانادا به صورت مشروط داده می‌شود. به عنوان مثال دانشگاه پذیرش‌دهنده پذیرش تحصیلی را مشروط بر گذراندن دوره آموزش زبان در ترم اول قرار می‌دهد. در این شرایط در صورت عدم رعایت شرط مدنظر ویزای تحصیلی باطل خواهد شد.همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدارک مشخصی را فراهم کنید. از جمله این مدارک تصویر پاسپورت و شناسنامه ترجمه شده، یک قطعه عکس، نامه اثبات تمکن مالی، نامه سوابق کاری و بیمه، نامه تعیین هدف از تحصیل، تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و درنهایت پرداخت هزینه‌های درخواست ویزای تحصیلی کانادا از جمله مهم‌ترین مدارکی است که باید به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تحویل دهید. درباره هزینه‌ها پرداخت 150 دلار کانادا برای متقاضی اصلی و 155 دلار کانادا برای هریک از همراهان مورد نیاز است. همچنین 85 دلار هزینه انگشت نگاری هر فرد خواهد بود.درباره ویزای تحصیلی برای دانشگاه‌های استان کبک، علاوه بر مدارک گفته شده شما باید نامه CAQ را نیز از این استان دریافت کنید. هزینه دریافت این نامه نیز 110 دلار کانادا است.در نهایت ویزای تحصیلی شما حدود سه ماه پس از اقدام در وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا، آماده خواهد شد. در این زمان شما با مراجعه به سفارت کانادا در ترکیه می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید.
ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان
ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان نیز دارای ویژگی‌هایی تقریبا مشابه با ویزای دانشجویی است. البته در این زمینه تفاوت‌هایی نیز وجود دارد که باید به آن توجه کنید.در درجه اول برای تحصیل در مدارس کانادا نیز نیازمند دریافت پذیرش هستید. خوشبختانه تمامی مدارس کانادا از نظر اداره مهاجرت این کشور مورد تایید هستند.همچنین برای افراد زیر 18 سال مسئله همراهی والدین وجود دارد؛ و یا کسی باید در کشور مقصد مسئولیت کودک را برعهده بگیرد. در این شرایط اثبات توانایی مالی والدین برای پرداخت هزینه‌ها بسیار مهم است. در این شرایط دانش آموزان تا زمانی که مشغول تحصیل هستند؛ می‌توانند ویزای تحصیلی کانادا را تمدید کنند.
در نهایت فراموش نکنید که اخذ ویزای تحصیلی کانادا کاری نسبتا پیچیده و زمان‌بر است؛ و در صورت رد شدن درخواست شما، زمان و منابع مالی زیادی را از دست خواهید داد. از جمله موقعیتی که دانشگاه پذیرنده برای شما فراهم کرده است؛ در این شرایط ممکن است از دست برود. در نتیجه توصیه اکید می‌کنیم برای دریافت اقامت تحصیلی کانادا از مشاوره و کمک یک گروه خبره در امر مهاجرت بهره ببرید.مجموعه مهاجرتی دِوَک دارای تجربه بالایی در زمینه دریافت اقامت کانادا از طریق ویزای تحصیلی است. ما می‌توانیم در تمامی مراحل اخذ پذیرش دانشگاهی و دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما باشیم. برای دریافت مشاوره و طرح هرگونه سوال در این زمینه با ما تماس بگیرید.
یکشنبه 14 بهمن 1397 - 12:43
rabineduction
آفلاین


ارسال‌ها :3
عضويت: 1 /2 /1398
پاسخ 1 :
ویزای تحصیلی کانادا
امروزه بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی هستند. دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.
اگر شما هم خواهان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر از معتبرترین موسسات اعزامدانشجو به خارج از کشور با همکاری وکیل مهاجرت به کانادا واقع در تهران و شیراز راهنمای شما عزیزان می باشند. از نظر سازمان ملل،کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و حتی زندگی می باشد. دانشگاه های کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اغلب دانشگاه ها از یک هیئت علمی با برترین رتبه های علمی و تجربی جهت راهنمایی بهتر دانشجویان در راستای تحصیلی بهتر در سطح جهانی استفاده میکنند.
عزیزانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می شوند میتوانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا و در این دانشگاه ها استفاده کنند، از شهرهای مهم کانادا میتوان به تورنتو، ونکور، مونتریال، کلگدی، ادمونتون، کبک و لوتاوا اشاره کرد. راه های مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کار در کانادا ، سرمایه گذاری و تحصیل در کانادا می باشد، بنابراین اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ، کار و تحصیل صورت می پذیرد.
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعداز گذراندن این 12 سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد. در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس میشود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده میشود. در این دانشگاه ها مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده میشود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.
از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند. یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از 87000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
مقاطع تحصیلی در کشور کانادا
شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا
برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا متقاضی میبایست مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 را داشته باشد البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای 15 میباشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک زبان ندارند میبایست دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه سپری کنندکه ممکن است یک یا دو ترم زمان ببرد زیرا تحصیل درکانادا بدون مدرک زبان دانشجویان را با مشکل مواجه میسازد لذا پیشنهاد همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر این است که متقاضیان عزیز در کشور مبدا مدرک زبان خود را بگیرند بنابراین شما میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شهر شیراز و شرکت در کلاس های زبان در کمترین زمان ممکن مدرک زبان خود را دریافت نمایید.
هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود 14000 تا 18000 دلار میباشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیر است. در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین 1500 تا 9000 دلار در سال را دریافت میکنند.
در مقطع فوق لیسانس هزینه های تحصیل برای هرسال بیش از 6000 تا 9000 دلار میباشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد کانادا
دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند. لازم به ذکر است که اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند در اغلب موارد امکان پذیر نمی باشد. در اکثر دانشگاه های کانادا به دانشجویان مقطع فوق لیسانس کمک هزینه تحصیلی داده نمی شود البته در برخی از دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجو بعد از طی کردن سال اول تحصیلی یا در بعضی مواقع از همان سال اول به دانشجو کمک هزینه تحصیلی داده میشود.
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های کانادا دارند میبایست مدرک زبان آیلتس 7 را داشته باشند. سالانه به 1000 نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترای کانادا بسیارند. دانشجویان در این مقطع میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوندهمچنین دانشجویان ابتدا میبایست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود.
در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی میباشند و هزینه هایتحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر میباشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک میباشد اما به طور کلی هزینه ها حدود 14000 تا 22000 درسال میباشند.
تحصیل دکترا در کانادا
دانشجویان در اکثر رشته ها برای اخذ مدرک حداقل به سه سال تحصیلی تمام وقت نیاز دارند، اما برخی از دانشجویان برای مدت طولانی تری _حداکثر به مدت شش سال _به ادامه تحصیل می پردازند .
در اکثر موارد برای دسترسی به یک برنامه تحصیلی استاندارد دکترای کانادایی به یک مدرک کارشناسی ارشد نیاز است. با این حال، برخی از دانشگاه ها دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته را ارائه می دهند که با یک یا دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می شود. این برای دانشجویانی که مستقیما از مقطع کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند مناسب است اما زمان بیشتری برای تکمیل دوره دکترا نیاز است.
تحصیلات دکتری در کانادا با انگلیس ،نسبت به ایالات متحده مشابه تر است. دکترای آمریکایی به طور معمول با یک یا دو سال با کلاس های اموزشی و امتحانات شروع می شود ؛قبل از اینکه دانشجو موضوع پایان نامه خود را ارائه دهد، در حالی که دکترای کانادایی اغلب از ابتدا با تمرکز بر تحقیق و پژوهش اغاز می شود.
واحدهای درسی اغلب بر مهارت های کلیدی مانند تکنیک های تحقیق عملی و اصول روش شناختی یا آموزش های مفید مازاد در زمینه هایی نظیر آموزش، ارائه یا نشریه متمرکز می باشد. بعضی از برنامه های تحصیلی دکترا نیز دوره های کارآموزی و حرفه ای را ارئه می دهند.
به طور کلی، دانش آموزان این واحدها را در اولین سال دکترای خود ،پیش از شروع تحقیق و نوشتن پایان نامه دکترای می گذرانند.
در بعضی موارد یک دانشگاه ممکن است از دانشجویان دکترای خود در پایان یک یا دو سال اول تحصیلی شان امتحان جامع بگیرد. این آزمون دانش عمومی دانشجویان در رشته تحصیلی خود پیش از شروع تحقیقات تخصصی می سنجد. این تقریبا شبیه به ارتقاء MPhil یا “بررسی تایید کننده” است که در دانشگاه های انگلستان استفاده می شود.
رشته های پر در آمد و مورد نیاز در کانادا
در کالج ها اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگذار میشود. بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه میشوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل میشود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد.
افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کالج های کانادا هستند میبایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند البته کسانیکه مدرک زبان ندارند ابتدا میبایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود 10000 تا 11000 دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود 12000 تا 14000 دلار در سال است و هزینه زندگی حدود 800 تا 1200 دلار در ماه میباشد.
دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و یا قادرند20 ساعت در هفته درمحیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد میتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کارشوند.
هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاه ها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند. دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود 300 تا 700 دلار را می بایست پرداخت کنند. دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب میکنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات میبایست در ماه حدود 700 دلار پرداخت کنند و دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ، ماهانه میبایست مبلغی حدود 400 تا 900 دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن همخانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند.
نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمیشوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.
دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است ودانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی میتوانند درتمامی کشورهای جهان مشغول به کارشوند یا تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در کانادا خودرا در دوره های تخصصی تکمیل نمایند.
انواع بورسیه های کانادا
بورسیه تحصیل در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۸
در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره میکنیم:
University of Alberta
University of Calgary
University of Ottawa
University of Toronto
University of waterloo
University of western Ontario
Mc gill university
Mc master university
ویزای دانشجویی و تحصیلی کانادا
به دلیل به روز شدن شرایط اخذ ویزای تحصیلی ، باید به دنبال مشاوره به روز باشید. مشاورین موسسه بین المللی رابین در دفاتر تهران و مشهد پاسخگوی سوالات شما هستند.
کالج داوسون
برای تحصیل در کانادا، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادایی برای مدت اقامت شما عمل می کند. اگر دوره یا برنامه تحصیلی شما شش ماه یا کمتر به طول بینجامد نیاز به ویزا ندارید.با این وجود بهتر است پیش از ورود به کانادا به هر دلیلی درخواست ویزا کنید – در غیر این صورت اگر تصمیم بگیرید که تحصیلات خود را در برنامه تحصیلی دیگری ادامه دهید، باید کانادا را برای درخواست ویزای تحصیلی ترک کنید و از طریق دفاتر اخذ ویزا اقدام کنید.
زمانی که ویزای تحصیل خود را دریافت کردید، می توانید در صورت تصمیم به ادامه تحصیل ویزای خود را در داخل کانادا تمدید کنید. ویزای تحصیل به دانشجویان تمام وقت که در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند، این امکان را می دهد که به صورت پاره وقت در محوطه دانشگاه کار کنند. همچنین می توانند در خارج از محوطه دانشگاه عنوان همکار یا کارآموز مشغول به کار شوند و یا در کانادا اقامت دائم بگیرند و یا پس از فارغ التحصیلی در آنجا کار کنند.
کالج سنکا
مدارک کلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا
گذرنامه
عکس در اندازه عکس گذرنامه
نامه پذیرش بدون قید و شرط
رسید شهریه
نامه کمک هزینه تحصیلی (در صورت وجود)
هر مکاتبه مربوط به دانشگاه
مدارک مالی
مدارک علمی
نمرات آزمون
گواهی سابقه کار (درصورت وجود)
گزارش پزشکی (اگر قبلا انجام شده).
اگر شما هم خواهان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا هستید و شرایط مهاجرت کانادا رادارید میتوانید با تحویل مدارک خود که شامل مدرک زبان، کپی و اصل مدارک تحصیلی، 2 قطعه عکس پاسپورتی، اصل و کپی پاسپورت، کپی و اصل شناسنامه، مدارک اثبات پشتوانه مالی و در صورت اشتغال به کار مدارک مربوط به سوابق کاری و نامه اشتغال به کارمیباشد به وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر در کمترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت نمایید.
تحصیل در کانادا رابین
افتخار گروه رابین رضایت متقاضیان و نتایج درخشان دانشجویان در تمامی مقاطع برای تحصیل در خارج از کشور بوده است. اکثر متقاضیان ما توسط دانشجویان پیشین مان معرفی شده اند چرا که احترام ، پاسخگویی ، سرعت و دقت در کار خط مشی اعضای گروه موسسه بین المللی رابین برای تحقق شعار ” موفقیت دانشجو هدف ماست” می باشد .
بخشهای متفاوت گروه رابین(لاوند شامل : بخش مشاوران ، بخش پذیرش تحصیلی و ویزا ، بخش بازاریابی ، بخش مالی و ارز، بخش اداری و بخش IT با ارائه کار تخصصی در كوتاه ترين زمان و با کمترین هزینه شما را در رسیدن به هدفتان برای ادامه تحصیل در کشورهای مقصد یاری می کنند .
برای مشاوره با موسسه رابین کافی است فرم مشاوره تحصیلی جامع را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند
یکشنبه 01 اردیبهشت 1398 - 13:32

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو