تبلیغات در اینترنتclose
اورده اند که .... >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
mdf
آفلاین

عضويت: 16 /4 /1395
محل زندگي:رامسر
تشکرها :163
اورده اند که ....

سلام خدمت همه دوستان بعد مدت های طولانی دوباره تصمیم گرقتم داستان بنویسم این یکی رو برا دس گرمی نوشتم امیدوارم خوشتون بیاد تا بعد سر فرصت بشینم یه چند تا داستان خوب دیگه بنویسم واما اولین داستان

اورده اند که :
در زمان های قدیم مردی به قبرستان رفته وطبق معمول به سر قبر پدرش رفت قبر را با اب شستشو دادوبرایش یک حمد 4 تاسوره توحید و7 بار سوره قدر خواند وبعدش یه سوره یاسین والرحمن هم خوند چه بچه خوفی بوده ها دمش گرم کلی روح باباییش رو شاد کرد به این می گن یه پسر خوب خخخخ البته زنده ها رو باید تا زنده هستن قدرشون رو بدونیم وباهاشون خوب باشیم مهربون باشیم مخصوصا پدر ها ومادرها بعله همین که سوره الرحمن رو خوند تموم شد برگشت با پدرش خواست درد ودل کنه حالا ببینین چی گفت
اه پدر خوش به حالت که مردی واین روزهای سخت روندیدی نمیدونی چقد زندگی برام سخت شده
این حسن اقا کاری کرده زندگی برام سخت میگذره پدر نمیدونی با این کلیدش اعصابه همه رو خورد کرده معلوم نیس مشکل از کلیدشه یا از قفله همه چی گرون شده قیمت ها رفته بالا ارزش پول اومده پایین بااین چندر غاز حقوق مگه میشه زندگی کرد پول برق واب وگاز هم نگو تازه صاحب خونه اجاره رو ازسال دیگه می خواد ببره بالا هزینه مدرسه و تحصیل بچه ها کتاب خودکار دفتر سرویس مدرسه کرایه تاکسی خرید خونه و کلی چیزا دیگه واما
گرونی ازمان ازگرونی خوش به حالت مردی راحت شدی نه مشکل غذا داری نه پول اب وبرق وگاز میدی نه مشکل مسکن واجاره خونه خلاصه هیچ مشکلی نداری خوش به حالت این رو گفت واهی کشید

ناگهان صدایی شنید که اون رو صدا می کرد سعید سعید

ابتدا کمی ترسید (الان مثلا این شکلک ترسه )دور وبر خودشو نگاه کرد دید کسی نیست ناگهان صدا بهش گفت سعید با تو هستم پسرم
سعید با ترس گفت پدر تو هستی داری بامن حرف می زنی ؟
پدرش گفت اره دیگه یعنی دیگه صدای باباتم نمی شناسی خواستم بگم دستت درد نکنه برام قران خوندی از مشکلاتت هم تا حدودی باخبر شدم ناراحتم کردی ولی اخه پسر یعنی تو این قدر بد بخت شدی که به من مرده ام حسودی می کنه حیف که زنده نیستم وگرنه یکی میزدم تو سرت

سعید گفت نه پدر من به شما حسودی نکردم که
پدرش گفت بچه می گم حسودی کردی بگو چشب این قد هم رو حرف بزرگ ترت حرف بزن خوب گوش بده ببین چی می گم پسر خوب مشکلات حل میشه بی پولی ها تموم میشه الان همین قبرستون ونگاه کن یکی رو می بینی که از گرسنگی مرده باشه؟ تا دلت بخواد از بی ایمانی از بی دینی مردن یا چیزهای دیگه ولی از گرسنگی نه به خدا توکل کن مشکلاتت حل میشه در ضمن نمازتم اول وقت بخون تنبلی نکن

ببین پسر گلم میدونی من الان می خوام تمام ثروت های دنیا رو داشتم میدادم جای تو باشم میدونی چرا چون تو زنده ای می تونی کارهای خوب کنی دعا بخونی صلوات بفرستی من حاظرم کل ثروت های دنیا رو بدم یه لحظه به دنیا برگردم یه دونه صلوات بفرستم نمیدونی اینجا که هستم چقد حرص می خورم که چرا بیش تراز این کارخوب نکردم هر چی خواهش کردم التماس کردم توروخدا بگذارین برگردم کارهای خوب کنم جواب نداد که نداد پسرم قدرزندگی وزنده بودن و بدون تا وقت هست تا وقت داری به فکر خودت باش به فکر باش تا وقتی اومدی اینجا گرفتار نشی اون وقت میای اینجا حسودی می کنی ؟پسرم من این جا مشکلاتم خیلی بیش تر ازتو هستش جطور بهت بگم اخه برو برو به حرف هام یه کم فک کن ادم باش برووووووووووووووووو

در همین حین ناگهای یکی زد رو دوشش اقا اقا باشمام چرا اینجا خوابیدی
ناگهان سعیدازخواب بیدار شد وفهمید همه رو خواب دیده بوده

بعله دوستان مشکلات هر چقد زیاد باشه وزندگی سخت با توکل بر خدا و ایمانی قوی وصبرداشتن حل میشه پس نتیجه می گیریم تا زنده ایم کارهای خوب انجام بدیم قران خوندن رو فراموش نکنیم مخصوصا زیاد صلوات بفرستیم نماز ها مون رو اول وقت بخونیم واز یا خدا غافل نشیم چون با یاد خدا دل ها ارامش می گیردقدر هم دیگه رو بدونیم با هم مهربون باشیم مخصوصا با پدرومادر های گلمون که قران هم اومده که به پدر ومادر تون احسان کنین جالبه دراحادیث هم اومده یه لبخندزدن به پدر ومادر ثواب حج رو داره جالبه نه کمک کردن به پدر ومادر که خیلی ثواب براش ذکر شده بعله دوستان این بود داستان اول

برای شادی روح تمام کسانی که روزی دربین ما بودن وحالا نیستن مخصوصا برای مدافعین حرم وشهدا وامام
شهیدان صلوات بفرستیم

چهارشنبه 04 اسفند 1395 - 09:07

تشکر شده تشکر شده:
8 کاربر از mdf به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: fereshteh - hyun - lib - dke - adeleh129 - kosar - pinar1382 - saraminhoo -

dke
آفلاین

عضويت: 16 /4 /1395
محل زندگي:
تشکرها :316
پاسخ 1 :
اورده اند که ....
وااا طولانیههه

خلاصه شه لطفاا
یکشنبه 08 اسفند 1395 - 19:06

تشکر شده تشکر شده:
1 کاربر از dke به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:mdf -

hyun
آفلاین

عضويت: 30 /4 /1395
محل زندگي:تهران
تشکرها :27
پاسخ 2 :
اورده اند که ....
سلام بر برادر گرامي
مدت زمان طولاني اي هست كه به انجمن سر نزده بودم.
خوشحالم ميبينم همچنان با هدف خير و سعادت بچه هاي انجمن، به فعاليتتون در انجمن ادامه ميديد.
اجرتون با خدا
براتون آرزوي سلامت، سعادت و موفقيت دارم
دوشنبه 09 اسفند 1395 - 00:47

تشکر شده تشکر شده:
1 کاربر از hyun به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:mdf -

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.

جذب نیرو