>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
nazari
آفلاین

ارسال‌ها :30
عضويت: 5 /2 /1402
قیمت خط تولید آب معدنی و آب آشامیدنی

راه‌اندازی خط تولید آب معدنی ممکن است به چندین مرحله تقسیم شود. در ادامه به صورت کلی نمایش می‌دهم که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید:

 1. تحقیقات و بررسی بازار: قبل از شروع فعالیت خود، نیاز است تحقیقاتی در مورد بازار آب معدنی و تقاضای آن انجام دهید. بررسی کنید که آیا در منطقه شما تقاضای کافی برای آب معدنی وجود دارد و آیا رقابت بسیار شدید است یا خیر. همچنین، مطالعه کنید که آب معدنی با کیفیت و استاندارد را چگونه تأمین کنید و چه نوع پروسه‌های تصفیه و بسته‌بندی را باید انجام دهید.

 2. انتخاب مکان: پس از تحقیقات بازار، نیاز است مکانی را برای خط تولید آب معدنی انتخاب کنید. این مکان باید مناسب برای دسترسی به منابع آب و همچنین برق و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز باشد. همچنین، مکان باید به اندازه کافی بزرگ بوده تا تجهیزات تولید و بسته‌بندی را در آن جای داد.

 3. تأمین منابع آب: باید یک منبع آب مناسب برای تولید آب معدنی داشته باشید. این می‌تواند یک چشمه آب یا یک سیستم تصفیه آب باشد. منابع آب باید استانداردهای کیفیت را برآورده کنند و قابلیت تصفیه بیشتر را داشته باشند.

 4. تجهیزات تولید: شما نیاز به تجهیزاتی مانند سیستم‌های تصفیه آب، تانک‌ها، خط تولید و بسته‌بندی و ماشین‌آلات دیگر برای تولید


 5. داشتن طرح سودآور در زمینه کسب و کار کارخانه تولید آب معدنیپس از انجام یک تحقیق بازار خوب، اقدام بعدی شما این است که یک طرح کسب و کار را با هدف قرار دادن بازار محلی خود آماده کنید. طرح کسب و کار آب معدنی باید شامل استراتژی بازاریابی، طرح مالی، الگوی کارکنان، تیم مدیریت، روش های قانونی و نوع محل مورد نظر برای انتخاب سرمایه گذاری باشد.جهت اطلاع از قیمت دستگاه خط تولید آب معدنی (شیرینگ پک آب معدنی) با شماره ۰۹۱۲۱۱۶۷۶۸۳ تماس بگیرید.دریافت مجوز کسب و کار تولید آب معدنیگام بعدی این است که اقدامات لازم برای دریافت مجوز راه اندازی کارخانه خط تولید آب معدنی را انجام داده و مجوز های لازم را اخذ نمایید. اقدام بعدی که باید انجام دهید، در زمینه اخذ مجوز است. مدارک خود را آماده کنید و برای اخذ مجوز راه اندازی کارخانه خط تولید آب معدنی خود را آماده کنید.یافتن تامین کننده مناسب برای بطری آب معدنی مورد نیازمرحله بعدی باید به سراغ یک تامین کننده تولید بطری آب معدنی بروید. قیمت مناسب یکی از پارمترهای مهم در این بخش است. این تامین کننده می بایست بطری های پلاستیکی آب معدنی را تامین کند و در اختیار شما قرار دهد.یافتن محل مناسب برای احداث کارخانه تولید آب معدنیساخت و احداث کارخانه در یک ساختمان استاندارد در محلی مناسب یک گام بسیار مهم برای شروع تولید آب معدنی است.ماشین آلات و لوازم جانبی مورد نیاز در خط تولید آب معدنیبا توجه به اینکه برخی از مشترین در مورد کیفیت آب چشمه یا چاه خود تعریف میکنند اما در هر صورت برای ماندگاری طولانی آب در بطری به ماشین آلات تصفیه شامل ، اوزون ، RO ، UV لازم است و درصورت کم کثر شدن از خط در اخذ مجوز های لازم مشکلاتی را پیش رویی خواهید داشت.ماشین آلات تصفیه، پرکردن و بسته بندی

 6. دستگاه تری بلوک

 7. دستگاه لیبل چسبان

 8. دستگاه جت پرینتر

 9. دستگاه بادکن بطری

 10. دستگاه شیرینگ پک تونلی

 11. نوار بالابر بسته های شیرینگ شده


 12. خط تولید آب معدنیبه طور کلی مراحل تولید آب معدنی را می توان به دو فاز تقسیم کرد:

 13. فاز اول: آماده سازی و سالم سازی و تمیز و پر کردن آب معدنی به وسیله ی دستگاه های پرکن مایعات

 14. فاز دوم: تهیه یا تولید ظروف مورد نیاز جهت بسته بندی آب


 15. در ادامه به شرح مختصر هر دو فاز و مراحل هر فاز می پردازیم.فاز اول: آماده سازی و سالم سازی و تمیز و پر کردن آب معدنیگام 1: آماده سازی و سالم سازی آب معدنیدر این قسمت آب معدنی از منابع آب معدنی برای رفتن به خط پر کن آماده می شوند. از آنجایی که محصول آب معدنی، آب طبیعی خارج شده از منابع آب (چشمه یا چاه) می باشند که بدون هیچگونه تغییری در ترکیبات شیمیایی آن پر شده باشد به همین دلیل برای آماده سازی کافیست که از مراحل زیر استفاده گردد.1. انتقال آب از منابع آبدر این مرحله با توجه به محل استقرار چشمه و یا آب زیر زمینی آب از منابع مذکور به صورت کاملا بهداشتی به منابع ذخیره آب هوایی یا زیر زمینی واحد منتقل میگردد . طی این مرحله ضمن ته نشینی مواد خارجی سنگین سعی میگردد از هر گونه آلودگی جنبی آب جلوگیری بعمل آید.2. مخازن ذخیره آبجهت هدایت آب به داخل واحد از منابع هوایی یا زیر زمینی باید با توجه به ظرفیت خط تولید استفاده گردد و این منابع از هرگونه آلودگی شیمیائی و میکروبیولوژیک به دور باشند .
  3. فیلتراسیون آبجهت حذف مواد معلق و شناور در آب از فیلترهای شنی مناسب در این مرحله استفاده میشود این فیلترها طوری طراحی میشود که آب با فشار معینی از یک بستر شنی با سایزهای متفاوت عبور داده میشود و مواد معلق در آن حذف میگردد این فیلتر ها با مکانیسم یکسان به صور مختلفی ساخته میشود که صرفنظر از نوع آلودگی همگی دارای مکانیسم یکسان و مشابه هستند .4. تعدیل طعم، رنگ و بوی آب یا purificationجهت حذف هرگونه بو احتمالی در آب و همچنین حذف رنگهای احتمالی آن در این مرحله آب را از یک بستر کربن اکتیوعبور میدهند که طی آن از هر گونه بو و رنگ غیر طبیعی عاری میگردد .5. مرحله فیلتراسیون نهایی آب یا polishingطی این مرحله آب از یک فیلتر کارتریجی به نام پولیشر عبور داده میشود با توجه به اینکه این فیلترها بسیار ریز است ( در حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ میکرون ) آب از هرگونه مواد معلق که با چشم غیر مسلح قابل رویت نمیباشد عاری میگردد این فیلترها با مکانیسم یکسان ولی به اشکال مختلف ساخته میشوند .6. مرحله استریلیزاسیون آبجهت حذف هرگونه آلودگی احتمالی میکروبی در آب و بهداشتی کردن آن از یک سیستم uv استفاده میگردد در این مرحله آب با دبی و فشار معینی از یک بستر نور uv عبور داده میشود که طی زمان مذکور هرگونه آلودگی میکروبیولوژیکی آن از بین رفته و آب ۱۰۰٪ استریل و آماده پر کردن میباشد .تصویر: https://ps-alborz.ir/wp-content/uploads/2020/04/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%82%DB%8C%D9%82.pngگام 2: پر کردن آب بطریدر این بخش آب طی مراحل زیر در بطری پر می گردد:

  1. مرحله ردیف کردن بطری

  2. شستشوی بطری

  3. مرحله پر کردن بطری

  4. مرحله درب زنی بطری

  5. مرحله برچسب زنی

  6. مرحله چاپ مشخصات تولید

  7. مرحله Shrink Wrapper


  8. در این قسمت بطری ها بصورت منظم وارد دستگاه شستشو شده و با آب گرم و تحت فشار شسته می شوند و از هرگونه آلودگی و ناخالصی پاک می شوند . پس از این مرحله بطری ها وارد قسمت پرکن می شوند و از آب معدنی پر می گردند و سپس از این مرحله بطری ها سریعا وارد قسمت درب بندی می شوند و درب آنها بسته می شود. مرحله پرکردن بطری با دستگاه پرکن مایعات انجام میشود. که این کار با دو روش پرکردن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام میشود.گام 3: نصب برچسب و بسته بندی نهاییفاز دوم: تهیه یا تولید بطری های مورد نیاز جهت بسته بندی آبهمانطور که قبل تر اشاره شد، بهتر است برای بطری های مورد نیاز از یک تامین کننده کمک بگیرید. زیرا تولید بطری آب معدنی نیازمند خرید و تهیه دستگاه های خاص خود می باشد که علاوه بر هزینه بردار بودن برای تهیه دستگاه ها، استخدام نیروی متخصص و هزینه های مربوط به اختصاص فضای مورد نیاز، نیازمند تخصص خاص خود نیز می باشد.
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1402 - 20:36

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل