>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
pishromoshaver
آفلاین

ارسال‌ها :2
عضويت: 29 /3 /1401
مدارک طرح توجیهی چیست؟

مدارک طرح توجیهی چیست ؟ عموما یک سری اطلاعات اولیه به شرح ذیل می باشد که لازم به توضیح است در بعضی موارد متقاضیان محترم جواب هیچکدام از سوالات زیر را نمی دانند و در آن زمان کارشناسان ما همه موارد را طبق استانداردهای لازمه در خصوص هر نوع طرح، تهیه و سپس نسبت به نگارش و تدوین طرح توجیهی اقدام می نمایند و چنانچه متقاضی، تمام و یا بخشی از اطلاعات و مدارک طرح توجیهی زیر را در اختیار داشته باشد در آن زمان کارشناسان ما این اطلاعات را از متقاضی دریافت کرده و پس از تحقیق و بررسی و اصلاح آنها را در طرح لحاظ می کنند. ضمنا چنانچه در خصوص هر یک از موارد ذیل سوالی داشته باشید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. مشاوران ما آماده خواهند بود تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه نمایند.
مدارک مجری یا سرمایه گذار و مالک پروژه
منظور از مجری طرح در واقع همان شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که سرمایه گذار و مالک پروژه بوده و تصمیم به اجرای آنرا دارد. در اینجا لازم است متقاضیان نام کامل شخص و یا شرکتی که مجری طرح است را دقیق و کامل به ما اعلام کنند.
مدارک محل دقیق جغرافیایی اجرای طرح
در اینجا متقاضیان باید دقیقا مشخص کنند که پروژه آنها در چه کشور و شهر و چه منطقه جغرافیایی و یا چه شهرک صنعتی قرار است اجرا شود؟ مثلا البرز شهرک صنعتی اشتهارد و یا مثلا استان تهران روستای وردیج و یا مثلا کشور تاجیکستان منطقه میر سعید و غیره.
نام محصول یا خدمت قابل ارائه و ظرفیت آن
معمولا مطالعات امکان سنجی می تواند فرمت های مختلف داشته باشد. بعنوان مثال برای احداث یک واحد تولیدی است لازم است که نام دقیق محصولات تولیدی و ظرفیت آنها را ذکر کنیم. چنانچه بیزینس پلن خدماتی و یا گردشگری است باید عنوان خدمات و ظرفیت آنها قید شود. بعنوان مثال در یک پروژه رستوران باید ظرفیت تعداد مشتریانی که در روز امکان ارائه خمات و سرویس به آنها داریم مشخص شود و یا بعنوان مثال در یک پروژه گردشگری تعداد افرادی که در یک روز می توانیم به آنها ارائه خدمات نمائیم باید مشخص شود. البته لازم به توضیح مجدد است که این موارد توسط کارشناسان ما و بر اساس استاندارد مربوطه برآورد می شود، مگر اینکه متقاضیان نظر دیگری داشته باشند که در آنصورت نظر و پیشنهاد آنها پس از بررسی و تطابق با استاندارد مربوطه در طرح لحاظ خواهد شد.
متراژ زمین محل اجرای طرح و ارزش کلی آن
متراژ زمین محل اجرای پروژه و قیمت به روز آن باید مشخص شود. البته در بسیاری موارد زمانیکه ما اقدام به نوشتن طرح می کنیم هنوز زمین محل اجرای پروژه مشخص نشده است که در آنصورت طبق استاندارد مربوطه عمل می کنیم ولی اگر زمین اجرای پروژه مشخص شده و یا خریداری شده باید متراژ و قیمت و ابعاد آن بطور دقیق به ما اعلام شود تا در تکمیل مدارک طرح توجیهی لحاظ شود.
ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز و ارزش آنها
کارشناسان ما پیش از نوشتن طرح در خصوص ماشین آلات و تاسیسات مورد نیاز هر پروژه تحقیقات و بررسی کامل خواهند کرد تا بروزترین ماشین آلات و تجهیزات و با بهترین قیمت در طرح لحاظ شود. ولیکن در بعضی موارد متقاضیان قبل از سفارش طرح به ما خود اقدام به بررسی منابع داخلی و یا خارجی تامین ماشین آلات کرده و گاها ممکن است پرو فرما (فاکتور) نیز در این خصوص تهیه کرده باشند که در آنصورت لازم است این اطلاعات در اختیار کارشناسان ما قرار گیرد و یا ممکن است متقاضیان خود اطلاعاتی جمع آوری کرده باشند ولی نیاز داشته بانشد که از کارشناسان ما نیز در این خصوص مشورت بگیرند که در این صورت پس از بررسی و با هماهنگی طرفین لیست نهایی در طرح لحاظ خواهد شد.
قیمت فروش محصولات یا خدمات توسط ما
معمولا قیمت فروش محصولات و یا خدمات ما بصورت دقیق بررسی و در طرح لحاظ می شود ولی با عین حال در بعضی موارد شخص مجری طرح خود اشراف کامل به پروژه داشته و در آن کار سال ها سابقه دارد و قیمت دقیق محصولات و یا خدمات را آگاهی دارد که در صورتی که چنین باشد لازم است که این اطلاعات به کارشناسان ما ارائه شود تا نظر و اطلاعات متقاضی پس از بررسی در طرح لحاظ شود.
یکشنبه 29 خرداد 1401 - 02:40

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو