>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
arvin_sanaat
آفلاین

ارسال‌ها :6
عضويت: 6 /9 /1400
ویژگی های بذر های پوشش دار شده (کوتینگ شده)

ویژگی های بذر های پوشش دار شده (کوتینگ شده)
تصویر: https://ar-vin.com/wp-content/uploads/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B6%D8%AF%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%DA%86-e1638883557696.jpg
استفاده از روش ها و تکنولوژی‌ های نوین به ما اجازه می‌ دهد تا در صنعت کشاورزی شاهد افزایش میزان تولیدات و بهبود کیفیت باشیم. یکی از روش‌ هایی که در سال‌ های اخیر بسیار مورد توجه افراد فعال در عرصه کشاورزی قرار گرفته است، پوشش دار کردن بذر می‌ باشد. استفاده از دستگاه کوتینگ بذر مزایای زیادی را در اختیار ما قرار می‌ دهد که قطعاً آشنایی با آنها برای افراد فعال در عرصه کشاورزی ضروری است.

انجام عمل پوشش دار کردن بذر باعث می‌ شود تا انواع بذر و دانه نسبت به نمونه‌ های بدون پوشش مزایای زیادی داشته باشند که در ادامه مزایای پوشش دار کردن بذرها را به صورت مختصر بررسی خواهیم کرد.

1. وزن بالاتر این بذرها باعث می‌ شود تا در زمان پاشیدن دانه، هر کدام از بذرها وزن بالاتری داشته باشند و به راحتی در محل مورد مورد نظر فرود بیایند. همچنین بالاتر بودن وزن آنها باعث می‌ شود تا راحت‌ تر روی سطح مطمئن خاک قرار بگیرند و راندمان بیشتری در اختیار شما بگذارند.
2. استفاده از کوتینگ بذر باعث می‌ شود تا نیاز اولیه ما به آماده سازی خاک و کود دهی آن به شکل قابل توجهی کاهش یابد.
3. متفاوت بودن رنگ بذرهای پوشش دهی شده باعث می‌ شود تا بتوان بهتر آنها را روی زمین زراعی مورد نظر تشخیص داد و روند کشت را بهتر کنترل کرد.
4. کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌ های قارچی برای گیاه یا بذر مورد نظر
5. افزایش مقاومت بذر در برابر کم آبی‌های احتمالی

[quote="نقل قول:"]منبع: آروین صنعت ایرانیان (تولیدکننده تجهیزات کشاورزی)

پنجشنبه 19 خرداد 1401 - 11:14

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو