>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
aquaprofilter
آفلاین

ارسال‌ها :2
عضويت: 24 /9 /1400
مزایای داشتن فیلتر تصفیه آب ماشین ظرفشویی و لباسشویی

برای تصفیه آب لوله کشی و نوشیدن آب سالم و خالص می توانید از فیلتر تصفیه آب استفاده کنید . با این حال، آب بدون مواد معدنی که فیلترها تولید می کنند می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد. به طور خاص، استفاده از آب فیلتر شده برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی می تواند نتایج شگفت انگیزی به همراه داشته باشد. اگر تاکنون از فیلتر آب در ماشین ظرفشویی خود استفاده نکرده اید، مزایای زیر ممکن است باعث شود نظر خود را تغییر دهید.
ظروف شما تمیزتر به نظر خواهد رسید
صرف نظر از اینکه آب لوله کشی چقدر خوب تصفیه شده است، سیستم‌های آب محلی معمولاً حاوی مواد محلول بالایی هستند. به آبی غنی از مواد معدنی "آب سخت" می گویند.و معمولاً حاوی غلظت بالایی از منیزیم و کلسیم و همچنین سایر آلاینده های شیمیایی است که میتواند علاوه بر به خطر انداختن سلامت ما ، برای عملکرد صحیح ماشین ظرفشویی و لباسشویی و یا یخچال مضر باشند، به همین خاطر استفاده از فیلتر یخچال ، فیلتر ماشین ظرفشویی ، و همچنین دستگاه تصفیه آب توصیه می شود.

هنگامی که ظروف خود را با آب سخت می شویید، این مواد محلول در آب می توانند با تبخیر آب روی سطوح شیشه ای و ظروف نقره سفت شوند و ایجاد لکه کنند. این رسوبات کلسیم و منیزیم همان چیزی است که باقی مانده سخت و سفید رنگی را تشکیل می دهد که ما اغلب از آن به عنوان لکه های آب سخت یاد می کنیم.

فیلترهای آب می توانند اکثر مواد معدنی و مواد شیمیایی محلول را از آب سخت حذف کنند تا "آب نرم" ایجاد کنند. هنگامی که از آب نرم در ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید، رسوبات معدنی کمتر به وجود می آید و ظروف شما برای مدت طولانی تری تمیزتر به نظر می رسند.
گرفتگی ها با سرعت پایین تری شکل می گیرند
سختی آب که موجب بوجود آمدن لکه بر روی ظروف می‌شود می‌تواند در لوله‌ها و اجزای حاوی آب که در ماشین ظرفشویی شما هستند نیز رسوب کند. با گذشت زمان، این رسوبات که رسوب آهکی نیز نامیده می شوند، در لوله کشی ایجاد شده و به مرور زیاد می شوند و همین موجب مسدود شدن آن می شود. در حالی که برخی از این گرفتگی‌ها ممکن است به راحتی با تغییر جزء برطرف شوند، برخی دیگر ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در طول عمر دستگاه شما شوند.
اجزای فلزی با سرعت خیلی کمتری زنگ می زنند
رسوبات آب هنگامی که بر روی اجزای فلزی ماشین لباسشویی یا ظرفشویی ما جمع می شوند، می توانند موجب زنگ زدگی، کنده و یا خوردگی پیدا کنند. علاوه بر این، فلس در حال رشد ذرات آهن و زنگ را نیز جذب می کند، که همان چیزی است که به رسوب آهکی موجود در لوله ها رنگ قرمز می دهد.
از آنجایی که این ذرات در تماس نزدیک با فلز اجزای ماشین ظرفشویی خورده می شوند، می توانند یکپارچگی فلز را از طریق فرآیندی به نام خوردگی حفره ای تهدید کنند. خوردگی حفره‌ای باعث ایجاد سوراخ‌های کوچک می‌شود و این سوراخ‌های کوچک بیشتر فلز زیرین را در معرض خوردگی قرار می‌دهند، که می‌تواند منجر به اثر زنگ‌ زدگی فراری شود.
اجزای متحرک دوام بیشتری دارند
رسوب همچنین می تواند بر روی اجزای متحرک مانند پمپ ها، شیرها و تیغه های پروانه ایجاد شود. همانطور که رسوبات رسوبات ضخیم تر و ضخیم تر می شوند، می توانند از حرکت این اجزای متحرک جلوگیری کنند. اجزای متحرک سریع نیز می توانند در برابر مقیاس خشن آسیاب شوند و باعث ضعیف شدن یا از دست دادن شکل بهینه خود شوند.
ماشین ظرفشویی و یا لباسشویی شما بهتر و مفید تر کار می کند
با تشکیل گرفتگی و فرسودگی اجزا به دلیل رسوب، ماشین ظرفشویی شما شروع به مصرف انرژی بیشتری برای تولید همان اثر تمیز کنندگی می کند. این می تواند هم میزان آب مصرفی و هم میزان برق مورد نیاز برای تکمیل چرخه شستشو را به شدت افزایش دهد.

اگر از ماشین ظرفشویی خود گرم شونده استفاده می کنید، جرم می تواند روی عناصری که آب را گرم می کنند ایجاد شود تا به آن اجازه دهد ظروف را به طور موثرتری تمیز کند. با ضخیم شدن مقیاس، یک لایه عایق در اطراف عناصر تشکیل می دهد که باعث می شود ماشین ظرفشویی انرژی بیشتری را برای گرم کردن آب به همان دمای قبلی مصرف کند.
ممکن است ماشین ظرفشویی شما حتی نتواند آب را تا دمای مناسب گرم کند، که این امر عملکرد تمیز کردن را کاهش می دهد و شما را مجبور می کند از چرخه های شستشوی بیشتر یا طولانی تر استفاده کنید.
کاهش راندمان همچنین می تواند باعث شود ماشین ظرفشویی شما مجبور به کار بیشتر شود. این افزایش فشار وارد بر دستگاه می تواند باعث شود که قطعات زودتر از حد معمول از کار بیفتند و ماشین ظرفشویی شما را بی مصرف کند.
کاهش حجم مصرف مایع ظرفشویی
بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی و رسوب کمتر روی ظروف شما هر دو باعث تمیزی بهتر می شوند. این کارآیی تمیز کردن بهبود یافته به شما امکان می دهد مصرف مایع ظرفشویی را تا 50 درصد کاهش دهید. در حالی که استفاده از مایع ظرفشویی کمتر ممکن است یک مزیت کوچک به نظر برسد، صرفه جویی در طول عمر ماشین ظرفشویی خود می تواند به مبلغی منظم اضافه شود.
نحوه انتخاب فیلتر آب مناسب
خانه ها و ماشین های ظرفشویی مختلف به سیستم های فیلتراسیون آب متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال، اگر ماشین ظرفشویی شما گرمکن آب خودکار ندارد و از آب گرم منبع آب گرم خانه شما استفاده می کند، احتمالاً باید یک فیلتر آب کل خانه تهیه کنید.
فیلترهای آب کل خانه به شبکه اصلی آب خانه شما متصل می شود و آب را برای کل خانه نرم می کند. این فیلترها به ویژه در مناطقی که مواد معدنی محلول در آب از سیستم تامین بسیار بیشتر از حد معمول است مفید هستند. آنها مزیت دیگری نیز دارند که باعث کاهش رسوب در سیستم لوله کشی خانگی شما می شود.
اگر از طرفی صاحب یک ماشین ظرفشویی خودگرم شونده هستید و در منطقه ای زندگی می کنید که آب نسبتاً نرم است و فقط می خواهید رسوب در دستگاه خود را محدود کنید، ممکن است راه حل فیلتراسیون دیگری به شما کمک کند. یک فیلتر آب درون خطی یا فیلتر اسمز معکوس ممکن است در این شرایط به خوبی کار کند، به شرطی که مطمئن شوید که آب داغ را از طریق خطوطی که در آن قرار دارند عبور نمی‌دهید. از خود خانه از کلسیم و منیزیم در مقادیر کم معمولا به مزه بهتر، آب از مواد مغذی حاوی کمک می کند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید بهترین فیلتر لباسشویی یا ظرفشویی با ما تماس بگیرید : 02166002588

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو