>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
arvin_sanaat
آفلاین

ارسال‌ها :6
عضويت: 6 /9 /1400
دستگاه بوجاری حبوبات خانگی

در هر کسب و کار مهمترین بخش، خط توليد است. در بسياری از مشاغل از ماشين آلات و دستگاه های صنعتی در خط تولید خود استفاده می کنند. دستگاه بوجاری نیز يکی از اين ماشين آلات است که در فرآيند توليد در بخش صنعت کشاورزی نقش مهمی دارد. اين ماشين آلات در سورت و سایز بندی و بوجاری انواع حبوبات نقش آفرينی می کند و کمک می کند تا ناخالصی ها و سنگ ریزه های حبوبات و همچنین غلات گرفته شود.

انواع دستگاه بوجاری حبوبات
به طور کلي می توان گفت دستگاه بوجاری حبوبات به دو شکل در بازار موجود است:

 • دستگاه بوجاری حبوبات خانگی

 • دستگاه بوجاری حبوبات صنعتی


 • دستگاه بوجاری حبوبات خانگی در سايز ها و اندازه های متفاوت توليد می شود. اين دستگاه برای مشاغل بزرگ يا کوچک به عنوان يک برگ برنده حساب می گردد که انواع حبوبات و غلات را به صورت پاک شده، سایز بندی شده، و پولیش شده آماده می کند.
  هدف از بسته‌ بندی محصولات، نگهداری و محافظت بیشتر از مواد غذایی است و منظور از دستگاه بوجاری حبوبات خانگی، دستگاهی در ابعاد کوچک تر مخصوص کسب و کار های خانگی است که می توان با آن بوجاری انواع حبوبات چون لوبیا قرمز، لوبیا عروس، لوبیا چیتی، نخود، عدس، لوبیا و ماش را انجام داد. بهتر است قبل از استفاده از ماشين آلات بوجاری خانگی، مقدار توليد را مشخص شود تا در فرآيند توليد مشکلی پیش نیاید. استفاده از اين نوع دستگاه برای توليد در حجم انبوهی توصيه نمی شود. ابعاد بزرگ ‌تر و بیشتر این دستگاه‌ به عنوان دو توزین و چهار توزین به بالا است.

  نکات ويژه در مورد دستگاه بوجاری حبوبات خانگی

  1. قبل از خريد دستگاه بوجاری حبوبات خانگی بهتر است از امکانات کاربردی دستگاه اطلاع کسب نماييم و تعداد سرند ها، کيفيت سورت بندی و عملکرد الک ها را مدنظر داشته باشيم.

  2. میزان فضای اشغالی شده از نکات مهم قبل از استفاده ی دستگاه است. اگر بيشتر از حجم دستگاه دانه های حبوبات وارد شود، فشار زيادی بر دستگاه متحمل می گردد.

  3. دقت و سرعت دستگاه در جدا کردن پوست از دانه، جدا کردن چوب و ساقه، پاک کردن انواع سنگ و خاک حائز اهميت است.

  4. امکان جابجایی دستگاه و وزن پايين آن برای مشاغل مزيت است.


  5. در نهایت این که دستگاه بوجاری حبوبات خانگی در خط بسته بندی انواع حبوبات کاربرد زیادی دارد. کارخانه ها و کارگاه های کوچک از دستگاه بوجاری حبوبات خانگی جهت پاک کردن، بسته بندی کردن و پوليش کردن محصولات استفاده مي کنند. منظور از پاکسازی، حذف علف های هرز، برگ ‌های خشک، زواید باقی ‌مانده از ساقه گیاه، خاک و شن و دیگر ذرات اضافه است.


  برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


  جذب نیرو