>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
mayan0020
آفلاین

ارسال‌ها :1
عضويت: 19 /7 /1400
نابودی موشها در خانه

نحوه خلاص شدن از دست موش‌ها در خانه (راهنمای کامل)
موش‌ها هم مهمان ناخوانده‌اند، ظاهر چندان دوست‌داشتنی‌ای ندارند، ناقل بیماری های مثل هپاتیت ای و تیفوس هستند، و می‌توانند همه چیز را بجوند! برای اینکه خانه تان را پس بگیرید، با من همراه باشید.


موش‌ها دقیقا چه نوع جانورانی هستند؟
اکثر مردم با ظاهر موش ها آشنا هستند، اما بیایید درباره محل زندگی، زیستگاه و غذای آنها بپردازیم. موش ها جوندگان دندانه دار و متوسطی هستند که از آسیا و استرالیا در جهان پخش شده اند. بیش از 60 گونه موش وجود دارد، که اندازه آنها از حدود 10 سانت تا به بزرگی یک گربه خانگی متغیر است.
چرا سروکله موش ها در خانه تان پیدا شده؟


غذا: موش ها همه‌چیزخوار هستند، و هر چیزی که در دسترسشان باشد می خورند. اگرچه موش ها بیشتر به خوردن غذای باقی مانده شهرت دارند، برخی از آنها هم حیوانات کوچکی مانند پرندگان و مارمولک ها را می خورند.
آب: موش ها می توانند یک ماه یا بیشتر بدون نوشیدن مستقیم آب زنده بمانند. چون آنها در غذاهایی که می خورند آب کافی مصرف می کنند. هنگامی که نیاز به نوشیدن آب دارند، سر و کله شان در لوله های تخلیه، ظروف حیوانات خانگی یا لوله ها پیدا می شود.
پناهگاه: در طبیعت، موش ها در علف های هرز و سایر گیاهان زندگی می کنند. در خانه ها، موش ها زیر مبلمان، پشت دیوارها یا گوشه های تاریک و به ندرت مورد استفاده زندگی می کند. آنها همچنین به ساختن لانه در داخل و زیر لوازم خانگی هم معروف هستند.


اگر موش ها در خانه تان جا خوش کنند، به سرعت تکثیر می شوند و خسارات بسیار زیادی از خود به جا خواهند گذاشت.


4 نشانه حضور موش در خانه


  بوها و صداهای عجیب: موش ها بوی قوی آمونیاک می دهند. آنها همچنین بسیار بلند هستند - هنگام حرکت در خانه، جیغ های مخصوص خود را دارند، خراش و خش خش ایجاد می کنند.
  فضولات: ممکن است در طول مسیرهای اصلی موش متوجه فضولات کوچک، تیره و گلوله ای شکل شوید. از آنجا که موش ها بینایی ضعیفی دارند، از مسیرهای ثابتی در امتداد دیوارها رفت و آمد می کنند و از خود لکه و چربی به جای می گذارند.
  رد پا: گرد و غبار جاهایی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد را نگاه کنید. موش ها اغلب در مکان هایی که حرکت می کنند، آثار پا و دم را به جا می گذارند. اگر مطمئن نیستید، یک لایه "پودر" جوش شیرین روی زمین بپاشید و صبح ها آن را بررسی کنید.
  خسارات فیزیکی: آنها ممکن است طناب های برق را بجوند. مبلمان، ظروف ذخیره سازی، کاغذ و غذای باقی مانده روی پیشخوان را بخورند.  6 نشانه حضور موش ها در دیوار
  تشخیص موش موقعی که پشت دیوار زندگی می کنند، می تواند چالش برانگیز باشد. در اینجا چند نشانه برای جستجو وجود دارد:


   صداهای عجیب و غریب در دیوارها، از جمله صدای جیر جیر، جیغ زدن و دویدن
   انبوهی از فضولات در مناطق پنهان مانند پشت اجاق گاز، زیرزمین، اتاق زیر شیروانی یا گوشه های خانه
   بسته های غذایی، ظروف یا باقی مانده با علائم گاز و جویدن
   لکه هایی در امتداد دیوارها که شبیه مخلوطی از خاک و چربی است
   لانه های ساخته شده از عایق، کاغذ خرد شده، تکه های پارچه یا سایر مواد نرم
   داکت هایی که به نظر می رسد جویده شده یا آسیب دیده است


   علاوه بر این موارد، ممکن است یک موش زنده یا مرده را در جایی از خانه مشاهده کنید. اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، وقت آن است که از سموم قوی حشره کش و موش کش استفاده کنید.


   چگونه سریع موش ها را در خانه از بین ببریم؟
   هیچ کس نمی خواهد با موش ها زندگی کند. این نکات می تواند به شما کمک کند تا از شر موش ها در خانه خود خلاص شوید:

   1. خانه را بازرسی کنید
   قبل از اینکه بتوانید موش ها را از بین ببرید، باید یک بازرسی کامل در خانه انجام دهید تا ببینید که از کجا آمده اند. بیرون خانه را بررسی کنید. توجه ویژه ای به لوله های آسیب دیده، ترک های درب گاراژ، شکاف های اطراف دریچه ها و فضاهای موجود در فونداسیون داشته باشید.
   در داخل خانه به دریچه ها، خطوط لوازم خانگی و دیگر نقاط دسترسی احتمالی نگاه کنید. هنگامی که می دانید موش ها از کجا به خانه دسترسی دارند، می توانید نقاط ورودی را ببندید و تله ها را تنظیم کنید.

   2. مهر و موم سوراخ سمبه ها
   موش ها برای ورود به خانه شما نیازی به نقاط ورودی بزرگ ندارند. در واقع آنها می توانند از طریق هر سوراخی به اندازه دو انگشت رد شوند. با این حساب، هرگونه شکاف در دیوارهای داخلی یا خارجی خود را مهر و موم کنید. برای نتیجه بهتر، این فاصله ها را با چیزی پر کیند کنید. چندین بار در ماه هم آنها را بررسی کنید تا از سالم بودن شان مطمئن شوید.

   3. تمیز کردن
   موش ها عاشق سرپناه و مکان هایی برای مخفی شدن هستند. یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن موش ها بدون سم، از بین بردن مخفیگاه آنها است. آشفتگی داخل و اطراف خانه خود را تمیز، و اشیاء را از دیوارها دور کنید. همه زباله ها و مواد غذایی را در سطل های بسته نگه دارید، هرگونه نشتی را به سرعت تمیز کنید و لوله ها و خروجی آنها را تمیز نگه دارید.

   4. تله بگذارید
   تله ها و سموم برای کاهش جمعیت موش صحرایی عالی هستند. در صورت استفاده از تله، مطمئن شوید که از آنها زیاد استفاده می کنید و تله ها را در مناطق پر فعالیت قرار می دهید. از کره بادام زمینی، دانه های بدون نمک ، موز یا سیب به عنوان طعمه استفاده کنید.

   5. از روش های طبیعی
   هنگامی که نوبت به خلاص شدن از شر موش ها می رسد، چند ماده طبیعی و ساده می توانند تا حد زیادی کمک کنند. روغن نعناع فلفلی، فلفل قرمز، فلفل سیاه یا میخک را در قسمت بیرونی خانه بمالید تا از ورود موش ها به خانه جلوگیری شود. ماده مدنظر را سخاوتمندانه در امتداد خط فونداسیون و زمین قرار دهید.
   فلفل خرد شده (یا اسپری فلفل اسپری) را در نزدیک دهانه ها و سوراخ های موش بپاشید. این باعث تحریک بینی و مجاری تنفسی موش ها می شود و آنها را از ورود مجدد به خانه منصرف می کند.


   منبع این مقاله:
   https://www.smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-rats-in-your-home

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو