>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
zeynabzare
آفلاین

ارسال‌ها :20
عضويت: 7 /7 /1399
کارشناسی خودرو چیست؟

کارشناسی خودرو در معامله خودروهای دست‌دوم و کارکرده برای جلوگیری از ضرر مالی ضروری است زیرا آمارها نشان داده حدود 72 درصد خودروهای دست‌دوم دارای حداقل یک ایراد فنی یا بدنه هستند. کارشناس خودرو یک فرد متخصص و باتجربه است که وظیفه او بررسی سلامت تمامی بخش‌های یک خودرو از جمله بدنه، بخش فنی، موتور، گیربکس و جلوبندی، آپشن‌های و تجهیزات جانبی است. کارشناسی ماشین، اگر به صورت دقیق و کامل انجام شود، ارزش واقعی خودرو را مشخص خواهد کرد. غیر از مدل خودرو، تعداد و نوع آپشن‌های خودرو از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت کارشناسی خودرو محسوب می‌شود.

چگونه می‌توان با استفاده از آهنربا رنگ شدگی خودرو را تشخیص داد؟
احتمالا شما هم این مورد را شنیده‌اید که با استفاده از یک آهنربا می‌توان به‌راحتی رنگ شدگی خودرو را تشخیص داد. هرچند صحت استفاده از این ترفند در عمل ثابت شده است اما سادگی این مورد نباید شما را از اهمیت کارشناسی خودرو غافل کند. زیرا در کارشناسی رنگ خودرو از ابزارهای مخصوصی استفاده می‌شود که با کمترین احتمال خطا رنگ شدگی را تشخیص می‌دهند و درنتیجه شما می‌توانید لذت یک خرید مطمئن را تجربه کنید. برای تشخیص رنگ خودرو با استفاده از آهنربا باید یک آهنربا را به قسمت‌های مختلف خودرو نزدیک کنید. قسمت‌هایی که رنگ‌شده هستند به دلیل افزایش ضخامت رنگ، قدرت جذب کمتری دارند.
رنگ شدگی خودرو چه تاثیری بر روی قیمت دارد؟
بسته به اینکه قیمت خودروی شما چقدر باشد، وجود رنگ شدگی در آن می‌تواند قیمت را در سطوح مختلفی کاهش دهد. رنگ شدگی ممکن است در قسمت‌های مختلفی از خودرو مانند گلگیرهای جلو و عقب در سمت راست و چپ، درب‌های خودرو، صندوق‌عقب، کاپوت و سقف وجود داشته باشد. از این میان رنگ شدگی در قسمت سقف تاثیر بیشتری بر روی قیمت خودرو دست‌دوم خواهد داشت.
هرچه قیمت خودرو بیشتر باشد، این افت قیمت در اثر وجود رنگ شدگی در بخش‌های مختلف بیشتر خواهد بود. تا حدی که در خودروهایی با قیمت بیشتر از یک میلیارد تومان این افت قیمت می‌تواند تا بیش از صد میلیون تومان هم پیشروی کند.

منبع: تسنیم نیوز
سه شنبه 19 اسفند 1399 - 00:58

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو