>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
sanazz
آفلاین

ارسال‌ها :3
عضويت: 11 /2 /1399
آشنایی کوتاه با الگوریتم پنگوئن

با سلام خدمت همراهان همیشگی wikidemy. در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل به نام پنگوئن مطالبی را ارائه نماییم، این مقاله یکی از جامع ترین مقالات موجود در اینترنت برای این الگوریتم است و شامل تجربه های شخصی افراد بزرگ هم هست. در سال ٢٠١٢، کمپانی گوگل «به روز رسانی الگوریتم وب اسپم» را به‌طور رسمی راه‌اندازی کرد که مشخصاً لینک‌های اسپم و لینک سازی‌های جعلی که باانگیزه‌ی دست‌کاری نتایج گوگل ایجاد می‌شوند را شناسایی کرده و مورد هدف قرار دهد.
مت کاتس که در آن هنگام سرپرست تیم وب اسپم گوگل بود، در طی یک توییت رسماً اعلام کرد که این کمپانی الگوریتم وب اسپم خود را به روز رسانی الگوریتم پنگوئن Penguin Algorithm Update نام‌گذاری کرده است. بااینکه گوگل نام این الگوریتم را به‌طور رسمی پنگوئن اعلام کرد، درباره وجه‌تسمیه‌ی آن هیچ‌گونه آگاهی‌رسانی قابل استنادی صورت نگرفته است.
نام الگوریتم پاندا برگرفته از یکی از مهندسان کلیدی این پروژه است و به نظر می‌رسد که پنگوئن هم از منبع مشابهی آمده باشد. یکی از نظریه‌های جذاب مربوط به این نام‌گذاری این است که کمپانی گوگل، این نام را از شخصیت پنگوئن (اسوالد چسترفیلد کابلپات) که از دشمنان درجه‌یک بتمن شمرده می‌شود گرفته باشد. پنگوئنِ خلق شده توسط کمپانی DC Comics، قاچاقچی بازار سیاه است و فعالیت‌های غیرقانونی گسترده‌ای دارد.
پیش از پیدایش الگوریتم پنگوئن، حجم لینک Link Volume نقش کارآمدتری در امتیازدهی یک صفحه در هنگام کرال، ایندکس و تحلیل شدن توسط گوگل ایفا می‌کرد؛ به این معنی که هنگام رتبه‌بندیِ وبسایت‌ها توسط هر یک از این امتیازها، وبسایت‌ها و محتواهای کم‌کیفیت، نسبت به جایگاه واقعی خود، جایگاه بهتری در نتایج جستجو کسب می‌کردند.
لزوم به روز رسانی الگوریتم پنگوئن Penguin Algorithm Update
کمپانی گوگل، با راه‌اندازی الگوریتم پاندا نبرد با محتوای کم‌کیفیت را آغاز کرد و پنگوئن Penguin، در آغاز تعمیم دهنده و پیوستی بر مهمات جنگی این مبارزه بود.
هنگامی‌که تلاش‌ها برای دست‌کاری نتایج جستجو و رتبه‌بندی‌ها توسط کلاه‌سیاه‌ها و ترفندهای جعلی لینک سازی آن‌ها بیشتر شد، کمپانی گوگل با راه‌اندازی الگوریتم پنگوئن، پاسخ درخوری به تلاش‌های کلاه‌سیاه‌ها داد. مت کاتس در کنفرانس SMX Advanced 2012 اعلام کرد:
«ما به این الگوریتم به‌عنوان الگوریتمی که با محتوای کم‌کیفیت مقابله می‌کند نگاه می‌کنیم. این مقابله، با طراحی الگوریتم پاندا آغاز شد و پس‌ازآن ‌که متوجه شدیم همچنان اسپم‌های فراوانی وجود دارد، الگوریتم پاندا را برای مقابله‌‌ی بیشتر طراحی کردیم.»
هدف این الگوریتم، دستیابی به مهار بیشتر و کاهش تأثیرگذاری شماری از ترفندهای اسپم کلاه‌سیاه‌ها بود.
با درک بهتر و پردازش لینک‌هایی که وبسایت‌ها و وبمسترها ایجاد می‌کردند، الگوریتم پنگوئن Penguin Algorithm تلاش خود را به سمتی برد که بتواند جایگاه بهتری را برای لینک‌های بهنجار، معتبر و مرتبط با سایت‌‌هایی که به آن‌ها لینک داده شده را تضمین کند و درعین‌حال، لینک‌های دستکاری‌شده و اسپم را جریمه کند.
پنگوئن تنها با لینک‌های ورودی یک وبسایت سروکار دارد. گوگل فقط به لینک‌هایی توجه می‌کند که به سایت موردنظر اشاره دارند و به‌هیچ‌عنوان تمرکزی روی لینک‌های خروجی آن وبسایت ندارد.
راه‌اندازی و اثرات اولیه الگوریتم پنگوئن
در آوریل ٢٠١٢ و هنگامی‌که پنگوئن برای نخستین بار راه‌اندازی شد، بر پایهٔ برآورد کمپانی گوگل، بالای ۳ درصد از نتایج جستجو را تحت تأثیر قرار داد.
نسخه‌ی دوم پنگوئن و درواقع، چهارمین به‌روزرسانی این الگوریتم(با احتساب راه‌اندازی اولیه) در می ٢٠١٣ منتشر شد و بیش از ۲٫۳ درصد از نتایج موتور جستجو را تحت تأثیر قرار داد.
تازه‌ها و به روز رسانی‌های کلیدی الگوریتم پنگوئن گوگل
از سال ٢٠١٢ و از هنگامی‌که الگوریتم پنگوئن برای نخستین بار راه‌اندازی شده تابه‌حال، به روز رسانی‌های فراوانی را پشت سر گذاشته و چه‌بسا تنظیمات بسیاری نیز به خود دیده که به‌عنوان به روز رسانی‌های ناشناس، در تاریخ گم شده است.
Google Penguin 1.1
٢٦ مارس ٢٠١٢
این به روز رسانی منجر به هیچ تغییراتی در خود الگوریتم نشد و تنها دربرگیرنده به روز رسانی‌هایی در داده‌های آن بود.
در این به روز رسانی، وبسایت‌هایی که در راه‌اندازی اولیه تحت تأثیر قرار گرفته و دستخوش پاک‌سازی بیش‌ازحد پروفایل بک‌ لینک‌های خود شده بودند، بهبودهایی را مشاهده کردند و وبسایت‌هایی که شناسایی نشده بودند، تأثیرات این به روز رسانی را تجربه کردند.
آپدیت الگوریتم پنگوئن گوگل 1.2
۵ اکتبر ۲۰۱۲
این به روز رسانی هم یک به روز رسانی دربارهٔ داده‌های الگوریتم پنگوئن بود و جستارهای انگلیسی و بین‌المللی را دستخوش تأثیرات خود کرد.
آپدیت الگوریتم پنگوئن گوگل 2
۲۲ می ۲۰۱۳
این رونوشت از دید فنی نسخه‌ی پیشرفته‌تری در برابر نسخه‌های پیشین بود و در آن، تغییراتی در چگونگی تأثیر گرفتن نتایج جستجو از الگوریتم پنگوئن ایجاد شده بود. در این رونوشت، دو و سه‌دهم درصد از جستارهای انگلیسی‌زبان و به همین نسبت، جستارهای دیگر زبان‌ها، تغییراتی را مشاهده کردند. همچنین، این آپدیت اولین نسخه‌ی پنگوئن بود که نگاه ژرف‌تری به صفحات اصلی وبسایت‌ها و صفحات دسته‌بندی‌های مهم آن‌ها می‌انداخت تا مطمئن شود هیچ لینک اسپمی به آن‌ها هدایت نشده باشد.
آپدیت الگوریتم پنگوئن گوگل 2.1
۴ اکتبر ۲۰۱۳
تنها نسخه‌ی به روز شده‌ی الگوریتم پنگوئن دو کمپانی گوگل، Google Penguin 2.1 است که در ۴ اکتبر همان سال ایجاد شد و نزدیک به ۱ درصد از جستارها را تحت تأثیر خود قرار داد. با اینکه کمپانی گوگل رسماً اعلام نکرده است، داده‌ها نشان می‌دهد که این رونوشت، در ژرف‌‌نگری پنگوئن در یک وبسایت، کرال‌هایی که روی آن وبسایت انجام می‌دهد و همچنین، پیاده‌سازی تحلیل داده‌ها دربارهٔ اینکه آیا آن وبسایت دربرگیرنده اسپم می‌شود یا نه، گسترش یافته است.
آپدیت الگوریتم پنگوئن گوگل 3
۱۷ اکتبر ۲۰۱۴
بااینکه گوگل، از این رونوشت به‌عنوان یک آپدیت اصلی یاد کرد ولی درواقع، چیزی بیش از یک به روز رسانی داده نبود؛ چیزی که اجازه می‌داد وبسایت‌های تحت تأثیر نسخه‌های پیشین، بازیافت شوند و درعین‌حال، آن دسته از وبسایت‌های اسپم‌ساز که همچنان به دست‌کاری‌های اسپمی خود ادامه می‌دادند و از ردیاب شناسایی فرار کرده بودند، تحت تأثیر واقع شوند.
یکی از کارمندان گوگل به نام پیر فار از طریق حساب گوگل‌پلاس خود این به روز رسانی را تأیید کرد و اذعان داشت که کارگزاری کامل این به روز رسانی، چند هفته به درازا می‌انجامد. او همچنین اعلام کرد که این رونوشت، کم‌تر از ۱ درصد از جستارهای انگلیسی‌زبان را تحت تأثیر قرار داده است.
برا ی خرید بک لینک های حرفه ای و با کیفیت کلیک کنید.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو