>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
scorize
آفلاین

ارسال‌ها :1
عضويت: 1 /9 /1399
مهاجر پذیر‌ترین کشور‌ها جهت ادامه تحصیل

پس از بررسی فاکتور بودجه برای مهاجرت تحصیلی، می‌ خواهیم راجع به مهاجر پذیر‌ترین کشور‌ها در این زمینه صحبت کنیم. کشور‌هایی که هزینه اپلای و هزینه مهاجرت در آن‌ ها قابل قبول بوده و همچنین شرایطی برای مهاجران بوجود می‌ آورند تا بتوانند در دانشگاه‌ های مناسب به تحصیل بپردازند، جزو مهاجر پذیر‌ترین کشور ها محسوب می‌ شوند. معمولاً آمار مهاجرانی که به این کشور‌ها وارد می‌ شوند و به تحصیل می‌ پردازند، قابل توجه است. تعدادی از مهاجر پذیر‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل عبارتند از:
کانادا
یکی از محبوب‌ ترین کشور‌ها برای مهاجرت تحصیلی کانادا است. این کشور دارای دانشگاه‌ های بسیاری می‌ باشد که از نظر سطح آموزش در رده‌ های بالای جهانی قرار می‌ گیرند. کانادا برای دانشجویان ایرانی یکی از گزینه‌ های پرطرفدار است. از این رو اخذ ویزا برای تحصیل در این کشور می‌ تواند آینده علمی و شغلی شما را تضمین کند.
در حال حاضر پرداخت هزینه اپلای و هزینه مهاجرت به کانادا برای بسیاری از دانشجویان ایرانی میسر است اما بنا به دلایل سیاسی در سال‌ های اخیر، روند اخذ ویزا برای ایرانیان کمی مشکل‌ تر شده است. به همین سبب توصیه می‌ کنیم برای اطمینان بیشتر از موسسات حقوقی مهاجرت کمک بگیرید و با آگاهی کافی در این زمینه از اتلاف وقت و هزینه‌ های دیگر جلوگیری کنید.
به یاد داشته باشید که تحصیل در کانادا می‌ تواند پس از اتمام دوره تحصیل، گزینه موثری برای اخذ اقامت دائم در این کشور باشد. همچنین دانشجویان اجازه کار به صورت نیمه وقت داشته و هزینه‌ های تحصیل و زندگی را به راحتی می‌ پردازند.
آمریکا
بسیاری از مهم‌ ترین و برترین دانشگاه‌ های جهان در ایالات متحده هستند که از این میان می‌ توان به دانشگاه‌ های هاروارد، استنفورد، ام آی تی و … اشاره کرد. این کشور یکی از مهاجر پذیر‌ترین کشور‌های جهان برای تحصیل است و امکانات مناسبی در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می‌ دهد. باید در نظر داشت که هزینه تحصیل و زندگی در ایالات متحده بالا بوده و تحصیل با کمک بورسیه پیشنهاد می‌ شود. در دهه‌ های اخیر امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان ایرانی در آمریکا به دلایل سیاسی محدود شده است. با این حال برای اطلاعات بیشتر یا دریافت بورسیه بهتر است با کمک مشاوران حقوقی مهاجرت اقدام کنید.
استرالیا
یکی دیگر از مهاجر پذیر‌ترین کشور‌های جهان برای ادامه تحصیل کشور استرالیا است. این کشور در نیم کره جنوبی قرار گرفته و امکانات مناسبی در اختیار دانشجویان مهاجر قرار می دهد. برای مثال دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی خود می‌ توانند به کار نیمه وقت مشغول شوند و به این روش هزینه‌ های تحصیل و هزینه زندگی را بپردازند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در استرالیا این است که زبان رسمی کشور انگلیسی بوده و نیاز به یادگیری زبان خارجی دیگری نخواهید داشت. در نظر داشته باشید که سطح آموزشی دانشگاه‌ های استرالیا بسیار بالا است و تعدادی از آن‌ها در رتبه های برتر جهانی قرار دارند.نکته: بدیهی است کشور‌هایی که در بخش‌ قبلی به عنوان کم هزینه‌ترین‌ ها برای تحصیل نام بردیم در لیست کشور‌های مهاجر پذیر هم قرار می‌ گیرند و شرایط مساعدی برای ادامه تحصیل مهاجران بوجود آورده‌ اند.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو