>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
zeynabzare
آفلاین

ارسال‌ها :20
عضويت: 7 /7 /1399
آیا قرار است واردات خودرو آزاد شود؟

وزیر صمت پنجشنبه گذشته از مردم بابت کیفیت پایین و قیمت بالای خودرو عذرخواهی کرد.
علیرضا رزم حسینی اظهار کرد که در حوزه صنعت خودرو دچار عقب‌افتادگی هستیم و آن‌طور که باید، در ساخت داخل پیش نرفته‌ایم که این رویه نتیجه تحریم‌هاست که نشان داد صنعت خودرو چقدر وابستگی به ارز دارد.
او هم‎چنین گفت: بابت خودروهای بی‌کیفیت از مردم عذرخواهی می‌کنم و شرمنده‌ایم که نتوانستیم برای مردم خودروی باکیفیت تولید کنیم.
پس از این اظهارات، گمانه‌هایی در خصوص واردات احتمالی خودرو زده شد. مجلسی‌ها هم نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان نداده‌اند و می‌گویند که دست دولت در واردات باز است و مجلس هم آن را منع نکرده است.

مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن، اعلام کرد که دولت برای واردات خودرو نیازی به طرحی از طرف مجلس ندارد. مجلس واردات خودرو را ممنوع نکرده است و هر زمانی که دولت بخواهد، می‌تواند واردات آن را آزاد کند.
وی گفت: ما برای واردکردن خودرو طرحی نداریم؛ اما در طرح کمیسیون که طی هفته‌های آینده به صحن می‌رود، موضوع واردات فناوری برای بهبود کیفیت مطرح است.
یوسف داودی، دیگر عضو این کمیسیون، هم می‌گوید: بحث واردات خودرو در مجلس مطرح است و نظرات مثبت و منفی برای آن وجود دارد. بعضی از نمایندگان هم پیشنهاد واردات دارند. مجلس نیز طرحی برای حوزه خودرو دارد که احتمالاً در هفته آینده بررسی نهایی آن انجام می‌گیرد.
بهزاد رحیمی، دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن، هم از اعمال نظارت بیشتر و ارتقا کیفیت در طرح کمیسیون خبر داد و گفت که خودروسازها باید بر اساس انتظارات و استانداردهای مردم خودرو تحویل دهند؛ نه این‌که چون تقاضا زیاد است،ل هر خودروی بی‌کیفیتی را به مردم بفروشند.
به گفته وی، هم‎چنین اعتراضات متعددی نسبت به افزایش قیمت سایپا و نحوه قرعه‌کشی وجود دارد که باید بررسی شود.
منبع: تجارت نیوز
یکشنبه 18 آبان 1399 - 10:26
mhmddd
آفلاین


ارسال‌ها :2
عضويت: 20 /10 /1399
پاسخ 1 :
آیا قرار است واردات خودرو آزاد شود؟
میگن واردات میخاد ازاد شه اما امیدوارم بشه و بازار خرید و فروش خودرو هم بهتر بشه مردم بتونن راحت ماشین بخرن
diiizel
آفلاین


ارسال‌ها :9
عضويت: 21 /10 /1399
پاسخ 2 :
آیا قرار است واردات خودرو آزاد شود؟
واقعا گذاشتن قیمت خودرو ها در سایت میتواند به مشتری کمک کند کاش قیمت دیزل ژنراتور در سایت گذاشته میشد و مشتری از قیمت روز با خبر میشد .
یکشنبه 23 خرداد 1400 - 17:50
mahamadhosien
آفلاین


ارسال‌ها :1
عضويت: 17 /6 /1400
پاسخ 3 :
آیا قرار است واردات خودرو آزاد شود؟
والا به نظرم حتا اگر آژاد هم بشه دیگه کسی توان خرید نداره
بنابراین بهتره به سمت خودروهای ایرانی و ساخت خودمون بریم مثلن بین خودروهای ایران خودرو به نظرم سورن پلاس میتونه حرفی برای گفتن داشته باشه
به ویژه در زمینه مشخصات فنی سورن پلاس از بقیه کمی سطح بالاتره
چهارشنبه 17 شهریور 1400 - 10:06

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو