>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
zeynabzare
آفلاین

ارسال‌ها :13
عضويت: 7 /7 /1399
نکات کلیدی تعویض پلاک خودرو

تعویض پلاک، یکی از مهمترین مراحل نقل و انتقال خودرو است که خریدارن و فروشندگان را درگیر می‌کند. یکی از اهداف اصلی تغییر پلاک خودرو، دسترسی سریع به هویت و نشانی مالک وسیله نقلیه است.
بدین منظور طرفین معامله باید مستندات و مدارک تعویض پلاک خودرو را آماده کنند و با مراجعه به مراکز مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.چرا و چگونه باید استعلام پلاک خودرو را انجام داد؟هدف اصلی از استعلام پلاک خودرو اطمینان یافتن خریدار از صحت اطلاعات فروشنده است. درواقع پس از انجام این کار خریدار از استان و شهر محل سکونت فروشنده و محل صدور پلاک مطلع می‌شود. به‌این‌ترتیب خریدار از صحت پلاک خودرو سرقتی نبودن آن مطمئن می‌شود. برای استعلام پلاک، می‌توانید از طریق پیامک یا سایت‌ها اقدام کنید. اما این درگاه‌ها اطلاعات به‌روزی نداشته و ممکن است شما را به اشتباه بیندازند. بهترین و مطمئن‌ترین روش برای این کار مراجعه به دفاتر پلیس +10 است.چه زمانی باید استعلام پلاک خودرو را انجام داد؟وظیفه استعلام پلاک خودرو بر عهده خریدار بوده و عدم انجام آن می‌تواند نتایج زیان‌باری را به دنبال داشته باشد. زمان انجام این کار نیز دقیقا قبل از امضای قولنامه خرید خودرو پرداخت بیعانه است. اگر خودرو را وکالتی خریداری می‌کنید (که توصیه می‌کنیم هیچ‌گاه این کار را نکنید) حتما قبل از دریافت وکالت‌نامه این کار را انجام دهید. توجه کنید که اهمیت این کار را دست‌کم نگیرید چراکه در صورت وجود مشکل در هنگام تعویض پلاک خودرو این شمایید که مسئول هستید.
برای پیگیری وضعیت پلاک باید چه کنیم؟اگر خودروی خود را وکالتی فروخته‌اید لازم است با مراجعه به سایت پلیس راهور از وضعیت پلاک خود اطلاع حاصل کنید. چرا که ممکن است خریدار از تعویض پلاک سر باز زد و همچنان از پلاک شما استفاده کند. برای این کار پس از ورود به سایت پلیس راهور وارد قسمت وضعیت پلاک فک شده می‌شوید و کد ملی صاحب خودرو را به همراه کد امنیتی موجود وارد می‌کنید. درصورتی‌که تعویض پلاک به‌درستی انجام شده باشد، شماره پلاک خودروی فروخته‌شده در این قسمت نمایش داده می‌شود.درصورتی‌که خریدار هنوز تعویض پلاک را انجام نداده بود، باید با مراجعه به دادگاه و ثبت درخواست فک پلاک تقاضای توقیف خودرو فک پلاک مورد نظر را ارائه دهید. در این صورت پلیس از تردد خودرویی با پلاک اعلام‌شده جلوگیری کرده و تا زمان فک پلاک و ثبت پلاک جدید آن را در پارکینگ نگه می‌دارد.

درباره مراحل تعویض پلاک خودرو بیشتر بخوانید.
سه شنبه 13 آبان 1399 - 12:48

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو