>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
zeynabzare
آفلاین

ارسال‌ها :17
عضويت: 7 /7 /1399
عوامل موثر در انتخاب بهترین زمان فروش خودرو

ماشین در کشور ما همیشه کارکرد دوگانه داشته است، بدین معنی که ماشین علاوه بر کارکرد اصلی خود یعنی وظیفه حمل‌ونقل افراد، در ایران به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است.
این روزها با توجه به افزایش قیمت ماشین براثر افزایش نرخ ارز و کاهش عرضه تولیدکنندگان و مسائلی ازاین‌دست حتی ممکن است پس از چندین سال استفاده از ماشین به‌راحتی بتوانید آن را به قیمتی بالاتر از قیمت خرید به فروش برسانید.
ازآنجایی‌که ماشین یک کالای سرمایه‌ای به‌حساب می‌آید، بهترین زمان فروش و بهترین شرایط فروش برای دارندگان آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. در ادامه به بررسی این شرایط و بهینه‌ترین آن خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید رعایت برخی از نکات ارائه‌شده می‌تواند در بهترین شرایط فروش ماشین برای شما مؤثر باشد و به شما کمک کند تا از سرمایه خود محافظت نمایید.
کمی به شرایط ماشین اهمیت دهید
بهبود شرایط ماشین می‌تواند درفروش آن بسیار مؤثر باشد. دقت داشته باشید در زمانی که تصمیم به فروش ماشینی خود گرفته‌اید نباید موارد فنی و یا هزینه‌های روزمره آن را رها کنید. به خاطر داشته باشید. در بسیاری از موارد مصرف‌کننده و یا خریدار بعدی به مسائلی توجه می‌کند که ممکن است به دلیل گذراندن زمان با ماشینی فعلی دیگر برای شما اهمیت نداشته باشد. برای آنکه بتوانید فروش ماشینی مناسب‌تری انجام دهید بهتر است به این موارد نیز دقت نمایید. برای مثال درصورتی‌که روکش صندلی کف‌پوش‌های ماشین مشکلی دارند بهتر است آن‌ها را نو کرده و ماشینی خود را به‌صورت یک ماشینی تروتمیز به فروش برسانید.
زمان مناسب برای فروش ماشین را انتخاب کنید
ایام مختلفی از سال هستند که عرضه و تقاضا تابع شرایط گوناگونی قرار خواهد گرفت. برای مثال در اوایل زمستان و پیش از سرد شدن هوا معمولاً افراد سعی می‌کنند تا یک ماشین برای خود خریداری نمایند. بهترین زمان برای فروش ماشین را می‌توان در این زمان‌های پیک مصرف ماشین و یا افزایش تقاضای آن دانست. دقت داشته باشید که در اوایل فصل زمستان پیش از عید نوروز و در برخی از مواقع پیش از تابستان به دلیل افزایش مسافرت‌ها، تقاضا برای خرید ماشین افزایش خواهد یافت. شما نیز می‌توانید فروش ماشینی خود را در این مواقع انجام دهید که طبیعتاً بنا به تقاضای موجود در بازار شرایط فروش بهتری را برای خود ایجاد نمایید.

ادامه مطلب را در اینجا بخوانید.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو