>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
bade
آفلاین

ارسال‌ها :9
عضويت: 6 /6 /1399
موارد مهم در دوخت پرده پلیسه برای آشپزخانه

همانطور که قبلاً هم ذکر کردیم، این پرده محدودیتی برای استفاده در مکان های مختلف برای شما ایجاد نمی کند بنابراین به راحتی می توانید در اتاق خواب، آشپزخانه، هال، پذیرایی و سایر محیط ها از این پرده های شیک و مدرن و مقرون به صرفه استفاده کنید.

1. نحوه دوخت آستر و چگونگی اندازه گیری آن: اگر می خواهید پرده پلیسه را خودتان بدوزید، ابتدا باید متراژ آستر مورد نیاز را محاسبه کنید. پس برای این اندازه گیری موارد زیر را مورد نظر داشته باشید:

عرض درگاه مورد نظر شما هر اندازه ای که باشد باید اندازه آستر را 30 سانتیمتر بیشتر بگیرید. اگر به این موضوع دقت کافی نداشته باشید، در هنگام قرار دادن آستر به طرف داخل مقدار آن کم خواهد آمد.

ارتفاع آستری باید حدود 3 تا 5 سانتیمتر از پرده کوتاهتر باشد. در غیر این صورت ممکن است از پرده بیرون زده و نمای زیبایی نداشته باشد.

در زمان دوخت نوار پرده دقت کنید که باید به اندازه 10 سانتیمتر از هر طرف را به سمت داخل قرار دهید. بنابراین اگر این ده سانتیمتر را فراموش کنید یا بد دوخته شود یا اندازه ها کم و زیاد باشد، مطمئناً پرده پلیسه شما کج خواهد شد.

هم چنین دقت کنید که برای دوخت نوار پرده باید حدود 2 سانتیمتر از پرده یا آستر در زیر نوار قرار بگیرد.

2. روش دوخت آستر با دوخت پرده تقریباً یکسان است و موارد بالا را باید در هنگام دوخت پرده پلیسه نیز رعایت کنیم. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که پرده چین دارد در صورتی که آستری کاملاً صاف دوخته می شود. البته گاهی پرده بعد از دوخت چین می خورد و این چین ها توسط نوار پرده ها جمع می شوند.

3. نکته مهمی که در هنگام کشیدن نوار پرده پلیسه باید دقت کنید این است که یک سمت نوار باید دارای گره محکمی باشد تا بتوانید از سمت دیگر، نوار پرده را به اندازه مورد نیاز بکشید.

4. اندازه گیری دقیق پنجره به این صورت است که ابتدا اندازه را از یک دیوار تا دیوار دیگر بگیرید. سپس ارتفاع را از سقف تا کف زمین اندازه گیری کنید. اما در این زمینه باید نکاتی را رعایت کنید که عبارتند از:

اگر پنجره مورد نظر کوتاه بود، لازم است از طول هر دو طرف به اندازه 10 سانتیمتر و از قسمت پایین پنجره به اندازه 10 تا 20 سانتیمتر اضافه تر در نظر بگیرید.
اگر بعد از دوخت پرده پلیسه قصد دارید آن را به چوب پرده متصل کنید، حدود 5 سانتیمتر و اگر می خواهید به میل پرده حلقه دار وصل کنید، به اندازه 8 سانتیمتر از ارتفاع پرده کم کنید.
لازم به ذکر است در صورتی که قصد دارید چوب پرده را کاملاً مخفی کنید، دیگر نیازی به کسر این میزان 5 سانتیمتر نیست. در این حالت گیره پرده را باید به سوراخ پایینی نوار پرده وصل کنید.
5. اما دوخت پرده پلیسه به دو صورت است که در مدل اول همانطور که گفته شد ابتدا نوار پرده دوخته می شود، سپس پرده را جمع می کنیم. ولی در روش دوم پرده را باید به صورت چین دار بدوزیم. در بعضی مواقع هم ممکن است ابتدا پلی ها دوخته شوند و سپس نوار پرده جمع شود. اما دقت داشته باشید که عرض این پلی ها از 10 سانتیمتر کمتر و از 15 سانتیمتر بیشتر نشود.

6. دقت کنید که برای دوخت پرده های پلیسه حدود سه برابر متراژ اندازه گیری شده به پارچه نیاز داریم. به طور مثال اگر عرض مورد نظر 3 متر است به 9 متر پارچه نیاز داریم.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو