>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
bade
آفلاین

ارسال‌ها :2
عضويت: 6 /6 /1399
روش دوخت نوار پانچ پرده

قبل از دانستن روش دوخت نوار پانچ پرده، این سؤال مطرح می شود که هزینه دوخت پرده های پانچ از لحاظ اقتصادی مناسب است یا خیر؟

پرده پانچ یکی از مدل های جدید و بروز پرده است که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است بنابراین تنوع بالایی را به خود اختصاص داده است. مورد بعدی ست کردن راحت این مدل پرده با دکوراسیون داخلی است. شما به راحتی می توانید از سادگی و شیک بودن این نوع از پرده ها استفاده کرده و جنس، رنگ یا طرح پرده را با دکوراسیون خود هماهنگ کنید.

هم چنین لازم است یادآوری کنیم که پرده های پانچ معمولاً یالان ندارند بنابراین در هزینه ها صرفه جویی زیادی شده و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر می شوند. در مورد دوخت نوار پانچ و هزینه های آن هم می توان گفت که براساس متراژی که برای پرده نیاز است، قیمت نوار پانچ متغیر است.

قیمت حلقه های مورد نیاز برای نوار پانچ نیز معمولاً به صورت تکی حساب می شوند و این تعداد هم بستگی به متراژ مورد نیاز پرده و نوار پانچ آن دارد. بنابراین اگر شما خیاط خوبی هستید، می توانید نوار پانچ را به پرده دوخته و آن را به چوب پرده نصب کنید.

برای دوخت نوار پانچ پرده باید موارد زیر را مدنظر قرار دهید:
- برای اندازه گیری صحیح مقدار پارچه برای پرده یا مقدار نوار پانچ باید ابتدا ارتفاع و عرض پنجره مورد نیاز را به دقت اندازه گیری کرده و یادداشت کنید.
- اگر دو طرف پنجره دیوار باشد، اندازه گیری از یک دیوار شروع شده و به دیوار مقابل ختم می شود.
- ارتفاع پرده را نیز از سقف تا زمین در نظر بگیرید.
- اگر پنجره مورد نظر از لحاظ عرض و ارتفاع کوتاه باشد، در سمت چپ و راست پنجره و از قسمت های بالا و پایین از هر طرف ده سانتیمتر کسر کنید. سپس پرده پانچ مورد نظرتان را برش دهید.
- تعداد حلقه های مورد نیاز برای دوخت نوار پانچ کاملاً به عرض پرده پانچ بستگی دارد. هم چنین بین حلقه ها باید 15 تا 20 سانتیمتر فاصله باشد.
- به یاد داشته باشید که نوار پانچ را از وسط تا بزنید تا وسط پرده مشخص باشد. خط دوخت پرده باید در وسط قرار گیرد.
- برای دوخت نوار پانچ از هر طرف نوار به اندازه ده سانتیمتر را به سمت داخل می گذاریم و دو سانتیمتر از پرده باید زیر نوار پانچ قرار گیرد.
- میزان چین های موجود در نوار پانچ کاملاً به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اگر دوست دارید پرده ای پرچین داشته باشید باید میزان نوار پانچ و پارچه خریداری شده به اندازه 3 برابر عرض پنجره باشد. اما اگر بخواهید چین ها استاندارد باشد، به اندازه 5/1 تا 2 برابر عرض پنجره نوار پانچ و پارچه را خریداری کنید.
- بهتر است نوار پانچ را همیشه مقداری بیشتر از اندازه پرده بگیرید.
- برای پارچه های ضخیم بهتر است چین کمتری بدهید اما برای پارچه های با جنس نازک مانند حریر بهتر است نوار پانچ و پارچه 3 برابر عرض اندازه گیری شده باشند.
- برای حلقه های نوار پانچ، معمولاً نوار را با هویه سوراخ کرده و سپس حلقه ها را روی محل های خالی قرار می دهیم.
- برای نوار پانچ می توانید از نوارهای آماده فروشگاه پرده بارون دیزاین نیز استفاده کنید.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو