>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
dige
آفلاین

ارسال‌ها :1
عضويت: 23 /10 /1398
آشنایی با انوع دیزل ژنراتور ها

کارخانه های سازنده دیزل ژنراتور ، آنها را بر حسب کاربرد به چهار نوع تقسیم بندی می کنند:
دیزل ژنراتور اضطراری
دیزل ژنراتور پایه
دیزل ژنراتور دائم
دیزل ژنراتور چند منظوره

ژنراتور باید توان مورد نیاز پیش‌بینی شده معتبر را بدون آسیب فراهم کند این امر با دادن یک یا چند رتبه به ژنراتور بدست می‌آید.

دیزل ژنراتور اضطراری (Standby)
این ژنراتور در حالت قطع برق شهری به صورت خودکار اقدام به تأمین برق مشترکین می‌کند. یک مدل از ژنراتور به صورت استندبای است و ممکن است لازم باشد که فقط چند ساعت در ماه عمل کند.

دیزل ژنراتور پایه (Prime)
اما مدل‌های دیگری از ژنراتورها به نام پرایم هستند که باید به صورت پیوسته عمل کنند. زمانی که یک ژنراتور جایگزین، راه می‌افتد، ممکن است با شرایطی بخصوص عمل کند مانند ۱۰٪ بار اضافه که در طی زمان فعالیت می‌تواند منظور شود. ژنراتوری با مدل یکسان می‌تواند مرتبه بالاتری را برای سرویس جایگزین راه‌اندازی کند که آن برای امور پیوسته است. بر طبق توافق جهانی، هر ژنراتور رتبه ای دارد. این رتبه‌بندی‌های استاندارد تعریف می‌شود تا اجازه انتخاب صحیح دیزل ژنراتور را بدهد و مقایسه خوبی صورت گیرد تا از عملکرد نادرست دیزل ژنراتور جلوگیری کند.

ژنراتورهای پرایم معمولاً در اماکنی که موقتاً به برق نیاز دارند به کار می‌آیند. مانند اردوگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، اکتشاف معادن و کمپ‌ها.

خروجی موجود با بار متفاوت برای یک زمان محدود است که فقط دیزل ژنراتور تنها مرجع توان برقی باشد برای ارتباط راه دور با معادن، سایت‌های ساختمانی، زمین برگزاری نمایشگاه و فستیوال و غیره است.

دیزل ژنراتور دائم (Continuous)
برای امور نیروگاهی یا برق سراسری هستند. قابل کاربرد در فراهم کردن توان پیوسته برای یک بار ثابت تا رتبه کامل خروجی برای زمان‌های نامحدود است. هیچ قابلیت جانشین شدن اضافه باری برای این رتبه در دسترس نیست.

توزیع کننده‌های مجاز شده مشارکتی، برای رتبه‌بندیِ معادلند. با توان پیوسته مطابق با ISO8528, ISO3046, AS2789, DIN6271, and BS5514 این رتبه‌بندی قابل اجرا بر روی تمامی ژنراتورها نیست.
این ژنراتور بار یکسان پیوسته را راه‌اندازی می‌کند یا به موازات توان مصرفی پیوسته و اصلی برای ماکزیمم سطح مجاز ۸۷۶۰ ساعت در سال واقع می‌شوند. همچنین ممکن است برای برش پیک / پشتیبانی شبکه حتی از طریق اعمال برای ۲۰۰ ساعت در سال اتفاق بیفتد.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو