>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
zoshi
آفلاین

ارسال‌ها :1
عضويت: 19 /10 /1398
کاربرد کلرید کلسیم در صنعت

موارد مصرف کلرید کلسیم در صنعت، متعدد است که برخی از آنها به شرح زیر است:

  • استفاده در حفاری های نفت و گاز

  • ذوب یخ و برف درب جاده ها

  • تثبیت خاک و کنترل گرد و غبار و ریزگردها در جاده ها و بیابان ها

  • تسریع کننده فرآیند گرفتگی در بتن

  • فرآیندهای صنعتی از قبیل صنایع پلاستیک، تولید نمک کلسیم، تسهیل فرآیند تصفیه فاضلاب و …


کلسیم، فلزی است که از الکترولیز کلسیم کلرید و مخلوط فلوئورید و کلرور پتاسیم استخراج می گردد. در این فرایند، الکترود ذغالی نقش آند و الکترود آهنی نقش کاتد را در این فرایند بازی می کند.

- کلرید کلسیم در صنایع بتن سازی:
کلسیم کلرید را با آب بتن مخلوط می کنند و سپس به مخلوط شن و ماسه و سیمان اضافه می گردد. کلرید کلسیم در ساخت این بتن ها نقش تسریع کننده را دارد.

کلسیم کلرید در خشک کن:
همچنین کلسیم کلرید برای پوشاندن لوله های خشک کن مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در رطوبت گیرهای صنعتی و خانگی نیز برای جذب رطوبت هوا کاربرد دارد. ویژگی جاذب رطوبت بودن این ماده سبب شده که از کلسیم کلرید به عنوان یک لایه آبی روی سطح جاده های خاکی استفاده شود که در نهایت با ایجاد یک لایه زیرسازی موجب می شود گرد و غبار زیر سطوح نگه داشته شود.

کلسیم کلرید در ضد یخ و کاهش دهنده نقطه انجماد:
کلرید کلسیم برای جلوگیری از یخ زدن آب به خصوص در سطح جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد. انحلال کلرید کلسیم حرارت زا است و این حرارت برای خاک و گیاهان، نسبتاً بی ضرر است. این ماده در دماهای پایین بهتر از سدیم کلراید عمل می کند. کلسیم کلراید با جلوگیری از یخ زدن در دمای 50- درجه سلسیوس برای پر کردن لاستیک های کشاورزی در نقاط سردسیر به منظور ایجاد اصطکاک مورد استفاده قرار می گیرد.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو