>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
afshinsm
آفلاین

ارسال‌ها :1
عضويت: 17 /10 /1398
چگونه عسل طبیعی را از عسل تقلبی بشناسیم؟

راه‌های زیادی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی در مقالات مختلف معرفی می‌شوند؛ از ریختن عسل در آب گرفته تا تست طعم و بوی آن. اما آیا واقعا می‌توان به همین راحتی عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص داد؟ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا مطمئن‌ترین راه تشخیص عسل اصل را به شما بگوییم.

عسل طبیعی از چه موادی تشکیل شده است؟

۸۰ الی ۸۵ درصد عسل طبیعی از دو مولکول قندی به نام فروکتوز و گلوکز تشکیل شده است. این دو نوع قند رطوبت عسل را حفظ می‌کنند. حدود۱۰ درصد عسل هم آب است. ولی چیزی که در تشخیص عسل طبیعی بسیار مهم است، یک مولکول قندی دیگر به نام ساکاروز است که کمتر از 5 درصد این محصول طبیعی را تشکیل می‌دهد. همین میزان ناچیز، ساکاروز را به عامل اصلی تشخیص کیفیت عسل و تعیین بالا یا پایین بودن قیمت آن تبدیل می‌کند.


مطمئن باشید عسلی که بیش از 5 درصد ساکاروز داشته باشد طبیعی نیست.

اگر زنبورداران برای تغذیه زنبور از شربت شکر استفاده کنند، میزان زیادی ساکاروز وارد بدن زنبور عسل شده که تبدیل به فروکتوز و گلوکز نمی‌شود. به همین علت، میزان ساکاروز چنین عسلی بیشتر از ۵ درصد خواهد بود. کندویی که عسل تغذیه‌ای (عسلی که زنبور به جای تغذیه از شهد گل و گیاهان، از شربت دست ساز زنبوردار برای تغذیه خود استفاده می کند) می‌دهد، 3 برابر یک کندوی طبیعی عسل تولید می‌کند. به همین دلیل است که قیمت عسل طبیعی بالاتر از عسل تغذیه‌ای است. مصرف عسل‌های تغذیه‌ای که حاوی شیرین‌کنندگان غیرطبیعی هستند، برای افراد مبتلا به دیابت مضر است.راحت ترین کار، انتخاب یک فروشنده مطمئن است.
انتخاب یک فروشنده معتبر که با زنبورداران متعهد کار کند نیز بسیار مهم است. به هر فروشنده‌ای که عسل ارزان می‌فروخت اعتماد نکنید؛ زیرا ممکن است به جای عسل، شربت آب و شکر و رنگ بخرید!درکام یک فروشگاه محصولات سالم و طبیعی است که محصولات خود را از گوشه گوشه ایران جمع کرده و آن‌ها را به همراه ضمانت کیفیت و بازگشت وجه عرضه می‌کند. فروشگاه اینترنتی درکام انواع عسل طبیعی مثل عسل کوهستان، عسل خارشتر و عسل رازیانه را از زنبورداران متعهد تهیه کرده و آن‌ها را با برگ آزمایشگاه به فروش می‌رساند.

منبع: قطعی ترین راه تشخیص عسل طبیعی

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو