تبلیغات در اینترنتclose
آشنایی با مفهوم فورک در ارزهای دیجیتالی >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
payteh
آفلاین

ارسال‌ها :2
عضويت: 12 /10 /1397
آشنایی با مفهوم فورک در ارزهای دیجیتالی

ارز های دیجیتال این روز ها مانند همیشه دچار نوسانات شدیدی شده به طوری که قیمت آنها ممکن است میلیون ها دلار تغییر کند. دامنه ی نوسانات شدید معمولاً به دلیل پدیده ای به نام فورک Fork به وجود می آید. فورک در فارسی به معنای انشعاب، چنگال یا چند شاخه است. فورک گاهی تاثیر مثبت و گاهی تاثیر منفی بر قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می گذارد.

هر کسی می تواند از این رویداد به بهترین شکل ممکن بهرمند شود به شرط آنکه بداند چگونه باید با فورک ارز دیجیتال کار کند و بداند که چه زمانی باید خرید و فروش بیت کوین را انجام دهد. اگر با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مانند اتر آشنا باشید، حتما اصطلاحات بیت کوین فورک bitcoin fork یا اتریوم فورک Ethereum fork به گوشتان آشناست.

اوایل مرداد ماه سال گذشته یک بیت کوین فورک صورت گرفت و در طی این اتفاق، ارز دیجیتالی بیت کوین به دو ارز کاملا مستقل تبدیل گردید:
- بیت کوین bitcoin
- بیت کوین کش bitcoin cash

با انجام بیت کوین فورک اخیر، بیت کوین های دیگری نیز به وجود آمده اند که تعدادی از آنها در زیر آمده است:
- بیت کوین گلد bitcoin gold
- بیت کوین دایموند bitcoin diamond
- سوپر بیت کوین Super bitcoin

در خصوص ارز دیجیتالی اتر نیز رویداد هایی در حال وقوع می باشد که اخیرا با انجام آنها یک فورک به نام اتریوم کلاسیک ETC به وجود آمده است. طبق گفته های فورک های دیگر نیز در راه هستند.

فورک در واقع زمانی اتفاق می افتد که یک نرم افزار یا پروتکل آپدیت می گردد. به معنایی دیگر وقتی پروتکل یک ارز دیجیتالی آپدیت می شود، فورک نیز انجام می گیرد. وقتی فورک انجام می شود، یک نسخه از بلاک چین آن ارز دیجیتالی ایجاد می گردد. بسته به نوع فورک ممکن است بلاک چین ها در قسمت های مختلف شبکه اجرا شوند.

فورک ها به دو دسته کلی زیر تقسیم می شوند:
- فورک سخت hard fork که سازگار با قبل نیست non backward compatible: پیاده سازی این فورک ها اجباری است.
- فورک نرم soft fork که با قبل سازگار می باشد backward compatible: اما پیاده سازی این فورک ها اجباری نیست.

دلایل وقوع فورک ها متفاوت می باشد، دلیل اصلی وقوع فورک، اضافه شدن یک ویژگی جدید یا اختلاف بین ماینر ها و کاربران و توسعه دهندگان یک ارز دیجیتال می باشد. هارد فورک باعث می شود انشعابی بین این اجتماع برقرار گردد. این انشعاب با ساخت یک بلاک چین جدید صورت می گیرد.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو