تبلیغات در اینترنتclose
نکات ایمنی و محافظتی در هنگام استفاده از جرثقیل >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
taha
آفلاین

ارسال‌ها :4
عضويت: 24 /9 /1397
نکات ایمنی و محافظتی در هنگام استفاده از جرثقیل

یکی از رایج ترین دستگاه هایی که برای حمل و جا به جایی اجسام سنگین مورد استفاده قرار می گیرد، جرثقیل می باشد که رعایت برخی نکات ایمنی در هنگام استفاده از این وسیله بسیار لازم و ضروری است. راننده جرثقیل باید کاملا نکات امنیتی را در نظر داشته باشد زیرا کوچکترین خطا می تواند جان کارگران را به خطر بیندازد و حتی سبب کشته شدن آن ها شود.
خود کارگران نیز موظف به رعایت اصول امنیتی هستند و باید تجهیزات لازم را برای حفظ سلامت خود در اختیار داشته باشند. این وسایل شامل کلاه، لباس کار، دستکش ایمنی استاندارد می باشد و اگر بار شامل مواد شیمیایی و خطرناک است، حتما باید از ماسک های ایمنی استفاده شود.
متعلقات ایمنی موجود در جرثقیل
یک جرثقیل ایمن باید متعلقات لازم را داشته باشد. این تجهیزات شامل سیلندر بالابر بوم، سیلندرهایی برای باز کردن تلسکوپ بوم، اهرم های اصلی جهت کنترل جریان، پمپ هیدرولیک و سیستمی به منظور چرخش دستگاه در حول محوری با درجه 360 می باشد.
نکات ایمنی در زمان کار با جرثقیل
راننده موظف است افرادی که باید در ارتفاع کار کنند را در سبدی ایمن جا به جا کند و از آویزان کردن این افراد به هوک جهت انجام این کار خودداری کند. هرگز در هوای بارانی و طوفانی کار در ارتفاعات نباید انجام شود.هنگام کار باید نهایت دقت رعایت شود و محیط اطراف بررسی گردد که شبکه برق و یا مانع دیگری وجود نداشته باشد، به ویژه برای افرادی که باید در ارتفاع کار کنند. زیرا اگر کارگر در استفاده از کلاه و دستکش ایمنی مناسب سهل انگاری کرده باشد و با شبکه های برق نیز مواجه شود، سبب برق گرفتگی وی می شود.اگر مجبور به کار و بارگیری در قسمت هایی هستید که سیم های برق وجود دارد به خصوص هنگام فعالیت در ارتفاع ها، باید حتما از تجهیزات امن و عایق استفاده نمایند و از همه مهم تر محافظ و دستکش ایمنی عایق می باشد زیرا دست شما بیشترین کار را انجام می دهد و احتمال برخورد با سیم برق و برق گرفتگی برای دستان شما بیشتر است.راننده جرثقیل در تمام مدت کار باید در کابین حضور داشته باشد و هرگز هدایت آن را به دست کسی دیگر نسپارد و نهایت دقت را به ویژه در هنگامی که بار آویزان قلاب است، داشته باشد.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو