تبلیغات در اینترنتclose
نکات ایمنی در زمان کار با جرثقیل >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
msparisa
آفلاین

ارسال‌ها :4
عضويت: 20 /9 /1397
نکات ایمنی در زمان کار با جرثقیل

راننده قبل از اقدام به بارگیری باید کاملا تمامی افراد را آگاه کند و این کار را با آژیر و یا بوق انجام دهد تا همگی مطلع شوند و برای حمل کالا ها آمادگی لازم را به دست آورند و تجهیزات محافظتی خود مانند لباس کار ایمنی و دستکش ایمنی و کلاه مخصوص خود را برای شروع کار تهیه نمایند.

نکته ابتدایی این می باشد که راننده باید کاملا در مورد حمل انواع بار ها آگاهی داشته باشد و بداند وسیله های مختلف و مخصوصی برای بارگیری وجود دارند برای مثال برخی باید توسط تسمه های برزنتی جا به جا شوند.
در هنگام جا به جایی بار، راننده موظف است در مورد وزن دقیق آن ها سوال کند و سیم بکسل، قلاب، زنجیر و سایر وسایل را متناسب با تحمل وزن بار انتخاب کند. تمامی این تجهیزات باید برچسب ایمنی داشته باشند و به درستی از آن ها استفاده شود به عنوان نمونه باید در بستن سیم بکسل نهایت دقت را کرد که سیم کاملا عمود بر بار قرار گرفته باشد و راننده باید به منظور جا به جا کردن بار ها فقط فرمان ریگر را اجرا و استفاده کند.راننده باید مراقب وسایل حفاظتی کارگران باشد و به آن ها گوشزد کند که در حین بارگیری چه در ارتفاع و چه در روی زمین، از وسایل ایمنی خود مانند لباس کار مخصوص، کلاه های ویژه و دستکش ایمنی برای حفظ سلامت خود استفاده نمایند.راننده موظف است افرادی که باید در ارتفاع کار کنند را در سبدی ایمن جا به جا کند و از آویزان کردن این افراد به هوک جهت انجام این کار خودداری کند. هرگز در هوای بارانی و طوفانی کار در ارتفاعات نباید انجام شود.هنگام کار باید نهایت دقت رعایت شود و محیط اطراف بررسی گردد که شبکه برق و یا مانع دیگری وجود نداشته باشد، به ویژه برای افرادی که باید در ارتفاع کار کنند. زیرا اگر کارگر در استفاده از کلاه و دستکش ایمنی مناسب سهل انگاری کرده باشد و با شبکه های برق نیز مواجه شود، سبب برق گرفتگی وی می شود.اگر مجبور به کار و بارگیری در قسمت هایی هستید که سیم های برق وجود دارد به خصوص هنگام فعالیت در ارتفاع ها، باید حتما از تجهیزات امن و عایق استفاده نمایند و از همه مهم تر محافظ و دستکش ایمنی عایق می باشد زیرا دست شما بیشترین کار را انجام می دهد و احتمال برخورد با سیم برق و برق گرفتگی برای دستان شما بیشتر است.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو