تبلیغات در اینترنتclose
خصوصیت هایی ک ثبت شرکت در قالب مسئولیت محدود دارد >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
comreg
آفلاین

ارسال‌ها :3
عضويت: 11 /4 /1397
خصوصیت هایی ک ثبت شرکت در قالب مسئولیت محدود دارد

طبق ماده 94 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود از نظر موضوع، تجاری است و به عبارت دیگر، موضوع فعالیت آن نمی تواند چیزی جز امور تجاری باشد. از این نظر، شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی متفاوت است. شرکت سهامی می تواند برای امور تجاری یا غیر تجاری تشکیل شود و به اصطلاح یک شرکت شکلاً تجاری است. (ماده 2 لایحه قانونی 1347)
به جز این ویژگی که شرکت سهامی را از شرکت های تجاری دیگر متفاوت می کند، شرکت با مسئولیت محدود هم به شرکت های سرمایه نزدیک می شود و هم به شرکت های اشخاص.
نام شرکت:
قانون تجارت برای نام شرکت با مسئولیت محدود مواردی را لازم و مواردی را بدین شرح منع کرده است:
اول طبق ماده 95، در اسم شرکت تصریح عبارت "با مسئولیت محدود" ضروری است. در غیر این صورت نوع شرکت برای اشخاص ثالث نامشخص است.
دوم طبق قسمت دوم ماده 95"...اسم شرکت نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکا باشد در غیر اینصورت شریکی که اسم او در نام شرکت قید شده، مسئولیت خواهد داشت".
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
sara1400
آفلاین


ارسال‌ها :15
عضويت: 23 /2 /1397
پاسخ 1 :
خصوصیت هایی ک ثبت شرکت در قالب مسئولیت محدود دارد
شروع کردن یک کسب و کار جدید نیازمند یک طرح کسب و کار و برنامه ریزی های دقیق مالی است. در ایران شرکت ها با اهداف متفاوتی تأسیس می شوند. اولین دسته مربوط به افرادی است که نوآوری جدیدی در شیوه ی کسب و کار خود ندارند و با یک هدف مشخص و از پیش تعیین شده مانند واردات به فعالیت می پردازند. اما دسته ی دوم متعلق به افرادی است که می خواهند از طریق ارائه ی یک ایده ی جدید و تولید محصول مشکلات دیگران را حل کنند یا اینکه با راه اندازی یک سایت اینترنتی اقدام به کسب درآمد می کنند. این افراد بعد از شناسایی نیازهای بازار استارتاپ خود را رشد می دهند. اگر نتوانند نتیجه ی موردنظرشان را بگیرند، از ادامه ی مسیر صرف نظر می کنند؛ اما در غیر این صورت هر دو مدل کسب و کار برای گسترش کارهای خود و قانونی شدن فعالیت هایشان باید اقدام به ثبت شرکت کنند. همان طور که می دانید، شرکت های مختلفی در ایران وجود دارند. ما در مقاله ی انواع شرکت در ایران و مدارک لازم برای ثبت هرکدام به تفصیل در مورد هرکدام از آن ها توضیح داده ایم. در این مقاله ی زومیت نیز قصد داریم مراحل ثبت یک شرکت را بررسی کنیم.مرحله ی اول: پیدا کردن شریک خوب
مرحله ی دوم: ثبت نام در سامانه ی ثبت شرکت
مرحله ی سوم: انتخاب نام مناسب برای شرکت
مرحله ی چهارم: مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت
مرحله ی پنجم: وارد کردن آدرس شرکت
مرحله ی ششم: مشخص کردن سرمایه ی اولیه
مرحله ی هفتم: وارد کردن نام شرکا
مرحله ی هشتم: مشخص کردن سمت اشخاص
مرحله ی نهم: وارد کردن سهام اشخاص
مرحله ی دهم: مشخص کردن ارتباط بین اشخاص
مرحله ی یازدهم: ثبت شعب شرکت
مرحله ی دوازدهم: انتخاب روزنامه ی سالی/مالی
مرحله ی سیزدهم: وارد کردن متن صورت جلسه
مرحله ی چهاردهم: اظهارنامه /تقاضانامه
مرحله ی پانزدهم: تکمیل اساسنامه
مرحله ی شانزدهم: تکمیل شرکت نامه
مرحله ی هفدهم: تکمیل خلاصه اظهارنامه/تقاضانامه
مرحله ی هجدهم: تکمیل مدارک
مرحله ی پایانی: پست کردن مدارک

این روزها ثبت کردن یک شرکت مانند گذشته سخت نیست و با توجه به الکترونیکی شدن روند کارها، خودتان بدون نیاز به مؤسسات ثبت شرکت می توانید کارهای مربوطه را انجام دهید. در گذشته کارهای ثبت شرکت را موسسات حقوقی بین المللی و وکلا و افرادی که از قوانین اگاهی داشتند انجام می دادند. اما امروزه وظایف تغییر کرده است.
موسسه حقوقی بین المللی با به کارگیری اساتید و حقوقدانان برجسته و با تلفیق توانمندی های علمی و اجرایی، بخشی از مشکلات محسوس حقوقی سازمان ها و شرکت ها را برطرف نموده و افتخار دارد با جمعی از حقوقدانان، اساتید دانشگاه های معتبر، وکلای پایه یک دادگستری، نیروهای اجرایی با سوابق کلان مدیریتی و میان رشته ای در حوزه های مختلف اجرایی و کارشناسان حقوقی توانمند مسلط به زبان های خارجی همکاری نماید تا خدمات حقوقی متنوع خود را در سطوح مختلف و متناسب با نیازهای متقاضیان عرضه نماید.
اهم خدمات حقوقی این موسسات مشتمل بر وکالت دعاوی حقوقی، وکالت دعاوی کیفری، مشاوره حقوقی، داوری و حل اختلافات طرفینی، تنظیم قراردادهای حقوقی، اختلافات گمرکی، اختلافات املاک و اراضی، اجرای اسناد رهنی و وثائق تضمینی، خدمات آموزش حقوقی و مطالعات تخصصی، خدمات امور مهاجرت و پاره ای دیگر از خدمات حقوقی می باشد.

موسسه بین المللی حقوقدانان آسیا

منبع

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو