تبلیغات در اینترنتclose
عملکرد سیستمهای هوشمند دوربینهای مداربسته IP دار در حفاظتهای پیرامونی
azheercentral
ارسالی ها : 2
عضویت : 17 /12 /1396
عملکرد سیستمهای هوشمند دوربینهای مداربسته IP دار در حفاظتهای پیرامونی
با افزوده شدن سیستم­های هوشمند به قابلیت­های دوربین­های مداربسته کیفیت کنترل نظارت تصویری بسیار پیشرفته ­تر و آسان­تر شده است. قابلیت­های هوشمندی که تا کنون در حصولات نظارتی-حفاظتی مورد استفاده بوده اند با بهره گیری از تکنولوژی­های پیشرفته در جهت بهبود روند نظارتی به کار گرفته شده ­اند.
از مهمترین این قابلیت­ها می­توان به تشخیص چهره (Face Detection) , عبور از خطLineCrossing، تشخیص نفوذ (Intrusion Detection)، نقشه حرارتی (Heat Map)، تشخیص استثناء صوتی (Audio Exception Detection)، قابلیت ضد مه(Defog)، سنسور تشخیص حرکت (PIR)، تشخیص تغییرات ناگهانی صحنه (Sudden Scene Change Detection)، ترسیم و انتخاب ناحیه مورد نظر (ROI) اشاره کرد که در ادامه به شرح برخی از آن­ها و چگونگی عملکردشان خواهیم پرداخت.
فعالیت سیستم هوشمند تحت تکنولوژی مدل سازی پس زمینه یا همان Background Modeling Technology انجام می­شود. این تکنولوژی نمونه­ای ساکن و ایستا از تصویر پس زمینه ارائه می­کند. وقتی زمینه ثابت باشد، حرکت اجسام در آن قابل تشخیص خواهد بود. با این تکنولوژی می­توان محدوده­ای را در تصویر زمینه به عنوان هدف قرار داد به این معنی که اگر جسم وارد آن محدوده شد، هشدارها به صدا دربیایند. طبق برنامه­ای که این تکنولوژی از آن استفاده می­کند ورود، خروج، ظاهر و ناپدید شدن اجسام قابل تشخیص است. از جمله قابلیت­هایی که این تکنولوژی پشتیبانی می­کند می­توان تششخیص عبور از خط، تشخیص ورود به محدوده مورد نظر، تشخیص خروج از محدوده مورد نظر و تشخیص نفوذ را نام برد.
در مدل سازی پس زمینه همچنین می­توان مسیر حرکت جسم، رنگ، شکل، نوع و اندازه­ی آن را هم مشاهده کرد. این تکنولوژی یکی از فراگیرترین و پرکاربردترین تکنولوژی­ها در تحلیل هوشمند ویدئو (Intelligent Video Analysis) است.
دوربین های مداربسته
همانطور که پیشتر گفته شد، یکی از قابلیت­های تحت پشتیبانی این تکنولوژی تشخیص عبور از خط است. تحت این قابلیت کاربر می­تواند خطی فرضی در تصویر ایجاد کند. به صورت پیش فرض، هرگاه ۵۰% از جسمی از این خط عبور کند، هشدارها فعال می­شوند. هرچه میزان حساسیت بالاتر باشد با گذر درصد کمتری از خط هشدارها فعال می­شوند. در نتیجه برای اینکه هشدارها با گذر جسم کوچک فعال شوند باید حساسیت بالا باشد. استفاده از دوربین­هایی که مجهز به تشخیص عبور از خط هستند بیشتر برای نصب در فضای باز و بیرون از ساختمان­ها کاربرد دارد.
جهت گیری خطی که کاربر آن را مشخص می­کند باید مناسب باشد، به طوری که سیستم بتواند عبور را تشخیص دهد.
فاصله­ی دوربین از سوژه­ ی متحرک باید به قدری باشد که سوژه در تصویر خیلی بزرگ دیده نشود، پس ارتفاع دوربین در هنگام نصب نقش مهمی دارد. علاوه بر آن زاویه دوربین باید طوری باشد که تصویر از بالا گرفته شود یعنی در راستای خط فرضی یا در موازات آن نباشد.
حالت های عبوری که با این قابلیت تشخیص داده شده و باعث فعالیت هشدارها می­شوند:

 • حرکت از A به B

 • حرکت از B به A

 • حرکت بین نقاط A و B

 • عملکرد سیستمهای هوشمند دوربینهای مداربسته IP دار
  امضای azheercentral


  http://azheer-central.com/
  وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

  sara1400
  ارسالی ها : 3
  عضویت : 23 /2 /1397
  1 RE عملکرد سیستمهای هوشمند دوربینهای مداربسته IP دار در حفاظتهای پیرامونی
  یکشنبه 13 خرداد 1397 - 15:21

  در ادامه مطالب فوق باید عنوان نمود که سیستم های دوربین مدار بسته می تواند در یک خانه هوشمند مورد استفاده قرا گیرد. هدف سیستم ها و خانه های هوشمند پایش مداوم بخش های مختلف ساختمان و اعمال فرامین است.
  زمانی که ما از گوشی های همراه معمولی به سمت گوشی های هوشمند حرکت کردیم، جهشی بزرگ در ارتباطات را شاهد بودیم. به جای اینکه فقط قادر به ایجاد تماس و ارسال پیام های متنی باشیم، اکنون با تلفن های هوشمند به اینترنت متصل می شویم، ایمیل می فرستیم، پیام های لحظه ای ارسال می کنیم، فایل های مورد نیازمان را دانلود می کنیم و بسیاری کارهای دیگر که به ارتباطات نیاز دارند را انجام می دهیم.
  اما هوشمند سازی ساختمان و خانه هوشمند چیست؟ در صنعت هوشمند سازی ساختمان همیشه پیشرفت رو به جلو با سرعت قابل قبولی ادامه دارد. این باعث می شود تا افرادی که از این نوع سیستم ها استفاده می کنند درون ساختمان و خانه هوشمند خود بیش از پیش احساس آرامش و امنیت داشته باشند.
  سیستم های هوشمند سازی ساختمان این امکان را به همراه می آورند تا با پیاده سازی آن ها زندگی افراد به ایدآل ها نزدیک شود. خانه ای که مانند یک خدمتکار تمام سعی و تلاش خود را می کند تا بیشترین خدمت را برای فرد انجام دهد و بیشترین لذت را از داشتن آن به دست آورد.


  خانه حضور فرد را احساس کرده، تغییرات سرمایشی و گرمایشی را متوجه می شود، علایق و سلایق شما را می داند و خودش به شکل خودکار تمامی فرامین صاحب خانه را به اسباب و اثاثیه ابلاغ می کند. در یک خانه هوشمندساکنین خانه می توانند بدون نیاز به حضور در اتاق یا فضاهای مورد نظر، از راه دور روشنایی و سرمایش و گرمایش آن محل را کنترل نماید.
  از سوی دیگر، مدیریت انرژی می‌تواند در حدود ۱۰٪ تا ۳۰٪ کاهش هزینه و قیمت در پی‌داشته باشد. بازار جهانی خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند در چهار گروه بازار محصولات، بازار کاربر نهایی، بازار فناوری و بازار اپلیکیشن جا می‌گیرد.
  سیستم مدیریت ساختمان که گاهی با عنوان سیستم اتوماسیون ساختمان نیز شناخته می‌شود، یک سامانه مبتنی بر رایانه است که برای کنترل و نظارت بر تجهیزات مکانیکی و الکتریکی داخل ساختمان (مانند تهویه، روشنایی، سیستم قدرت، سامانه آتش‌نشانی و ایمنی) در داخل ساختمان‌ها نصب می‌شود.


  یک ساختمان هوشمند ساختمانی است که در بر دارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه به وسیله یک پارچه کردن چهار عنصر اصلی یعنی سامانه‌ها، ساختار، سرویس‌ها، مدیریت و رابطه میان ان‌ها است. به عبارت دیگر ساختمان هوشمند ساختمانی است که کلیه اجزای داخلی ان به واسطه‌ای یک پارچه و ایجاد منطقی سازگار با محیط در تعامل با یکدیگرند.
  از طریق هوشمندسازی ساختمان که یکی از علوم جدیدی است و با استفاده از آموزش هوشمند سازی ساختمان و فراگیری روش های مختلف پیاده سازی تجهیزات این حوزه می توان در این عرصه بسیار موفق بود. از آن جایی که افراد امروزه به دنیال آسایش، آرامش و امنیت بیشتر هستند. بنابریان یک سیستم خانه هوشمند طرفداران فراوان خود را خواهد داشت.
  امضای sara1400


  آموزش مصاحبه استخدامی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز سازمان ها می تواند راهی برای جلوگیری از اتلاف هزینه های سازمان به وسیله تامین یک فرد درست باشد. سوالات مصاحبه مدیریتی می تواند به انتخاب مدیران حرفه ای و متخصص کمک کند.
  وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


  برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


  پرش به انجمن :