تبلیغات در اینترنتclose
خصوصیات یک دندانپزشک خوب چیست؟
خصوصیات یک دندانپزشک خوب چیست؟
بازدید : 36 | یکشنبه 13 اسفند 1396 - 16:35
anamehr
ارسالی ها : 25
عضویت : 13 /12 /1396
تشکر شده : 50
خصوصیات یک دندانپزشک خوب چیست؟
یکی از نکات مهم در داشتن سلامت دهان و دندان، داشتن دندانپزشک خوب است که در عین داشتن مهارت کافی به او اعتماد کافی هم داشته باشیم. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در انتخاب دندانپزشک خوب مد نظر قرار گیرد:
مهم ترین نکته داشتن مهارت، تجربه و دانش کافی است. دندانپزشکی علمی پویاست که به طور مداوم از نظر مواد، روشها و تکنیکها به روز می شود و یک دندانپزشک خوب در تهران سعی می کند با شرکت در دوره ها و کنگره های مختلف علم خور را به روز نگه دارد.
نکته مهم دیگر رعایت موارد کنترل عفونت و استریلیزاسیون است. دندانپزشکی محلی است که در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی مکانی مناسب برای انتقال بیماریهای گوناگون است. از این رو دندانپزشکی که انتخاب می کنید بایستی حتما به دستگاه اتوکلاو مجهز باشد و وسایل کاملاً استریل شوند.
از دیگر موارد اخلاق، رفتار و نحوه برخورد و از همه مهمتر پاسخگو بودن دندانپزشک می باشد. دندانپزشکی که به خواسته های بیمار خود توجه لازم را نکند و یا در برابر عوارض احتمالی پاسخگو نباشد نمی تواند انتظارات بیمار خود را به خوبی برآورده کند.

دندانپزشکی برای بعضی از افراد محیط پراسترسی است که بیشتر ریشه در تجربیات قبلی فرد دارد. دندانپزشکی خوب است که به گونه ای رفتار کند و محیط را به گونه ای فراهم کند که تا حد امکان از استرس بیمار کاسته شود و فرایند درمان را برای فرد خوشایند کند چرا که علت بسیاری از عدم مراجعات به دندانپزشکی همین ترس از دندانپزشکی است.

ویژگیهای یک دندانپزشک خوب
تشخیص مناسب و انجام بهترین درمان انتظاری است که از یک دندانپزشک زیبایی خوب در تهران می رود. برای رسیدن به این امر، علم و دانش دندانپزشک و درخواست گرافیها و در صورت لزوم آزمایشهای لازم ضروری است.

نکات مهم در انتخاب دندانپزشک خوب
انجام بعضی از کارها تخصصی است. دندانپزشکی خوب است که اصرار بر انجام کارهایی که در حیطه تخصصی او نیست نداشته باشد و در موارد لزوم بیمار را به همکاران متخصصش ارجاع دهد. انجام این کار به طور حتم از بسیاری از عوارض جلوگیری خواهد کرد.
مسئله مهم دیگر قیمتها و بعد اقتصادی کار است که شاید روی بقیه موارد اثر بگذارد. تفاوت قیمتهایی که در کلینیکهای مختلف شاهد هستید به عوامل زیادی وابسته است. از نوع مواد به کار رفته شده، تا مهارت و تخصص دندانپزشک، محل مطب و شاید از همه مهمتر انصاف دندانپزشک بستگی دارد. در این کلینیک سعی شده در عین استفاده از بهترین مواد و همکاری با بهترین لابراتوارهای تهران، بهترین کیفیت کار با مناسب ترین قیمت به مراجعین محترم عرضه شود.

در شهر تهران، ترافیک مسئله بسیار مهمی است از این رو شاید انتخاب دندانپزشکی که به محل کار یا زندگی شما نزدیک باشد بسیار راحت تر باشد.
امیدواریم توجه به موارد فوق به شما کمک کند که بتوانید به انتخاب درستی در تعیین دندانپزشک خوب خود بردارید و گام مهمی در ارتقا سلامت دهان خود و خانواده خود بردارید.
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

2 از anamehr به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند : saranaderi / anahel /

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :