تبلیغات در اینترنتclose
..سپتیک تانک >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
septic802
آفلاین

ارسال‌ها :1
عضويت: 30 /10 /1396
..سپتیک تانک

سپتیک تانک فاضلاب عمدتا از دو جنس پلی اتیلن و بتنی (بتن تیپ متوسط – 5 – فایو – ضد رسوب و خورندگی جلبکی ) ساخته می شود . پلی اتیلن جنسی محکم و بادوام و و در طبیعت دیر تجزیه می شود , سپتیک تانک بیشترین کاربرد را دارا است و عملکرد به مراتب بهتری نسبت به سپتیک تانک بتنی دارد . سپتیک تانک فاضلابی پلی اتیلن دارای هزینه های حفاری و نصب مناسب و معقولانه ای میباشد . این سپتیک تانک ها خود به دو صورت ساده و تقویت شده دوجداره ساخته میشوند . نوع تقویت شده میتواند بار ترافیکی را تحمل کند . سپتیک تانک بعد از دفن شدن تنها با یک متر خاک الک شده میتواند بارهای ترافیکی بین 1 تا 2 تن را تحمل کند . سپتیک تانک های پلی اتیلن ساده معمولا در عمق زیر 5 متر دفن میشوند .
جنس بتن – برای ساخت سپتیک تانک بتنی
بتن ماده ای بسیار محکم , بادوام و ارزان میباشد . نوع بتن استفاده شده در ساخت سپتیک تانک بتنی عمدتا بتن تیپ 5 میباشد . این نوع بتن با ماده ضد سولفاته ای ترکیب میگردد که باعث کاهش خوردگی و سولفاته شدن بدنه داخلی سپتیک تانک بتنی میگردد . سپتیک تانک بتنی بصورت استوانه ای بوده و معمولا قطر آنها بین 1.2 تا 1.6 متر میباشد . ارتفاع سپتیک تانک های بتنی تعیین کننده حجم نهایی آنهاست . سپتیک تانک های بتنی عمدتا به چهار بخش تقسیم بندی میشوند . این چهار بخش در حکم مخزن های تعفن برای سپتیک تانک بتنی میباشد . سپتیک تانک فاضلابی بتنی در مناطقی با خاک نرم یا بارهای ترافیکی بالا کاربرد دارند . سپتیک تانک های بتنی فاضلابی از استحکام بسیار بالای برخوردار هستند . همچنین در بدنه این سپتیک تانک ها از میله های آهنی و فولادی در هم تنیده استفاده گردیده که باعث حفظ شکل سپتیک در طول سالیان متمادی میگردد . نسبت عملکرد سپتیک تانک بتنی در آشغالگیر و گند زایی بسیار مهم میباشد . چرا که جنس بتن به دلیل دفع سریع گرما باعث کاهش عملکرد بهینه باکتری های بیهوازی می شود . ولی از طرفی دمای مناسبی برای ته نشینی چرب های شناور را فراهم می آورد .

دیواره جدا کننده یا پارتیشن (وافل) سپتیک تانک
این دیواره دارای سوراخهای میباشد که به فاضلاب زلال امکان سرریز شدن از انباره اولیه به انباره ثانویه را می دهد . لوله های ورودی و خروجی در فاصله های 60 سانتی متری از نصب شده اند و در این بین سوراخ های سپتیک دقیقا در وسط این فاصله قرارگرفته اند. دیواره های سپتیک پلی اتیلن معمولا یک یا دو تکه میباشد ولی در سپتیک تانک بتنی معمولا به صورت 3 و 4 باله میباشد . در واقع این روش بیومکانیکال (biomechanical) در تصفیه اولیه فاضلاب میباشد . زاویه نصب دیواره یا پارتیشن مذکور جهت آرام سازی و ته نشینی بسیار حائز اهمیت میباشد . معمولا این زاویه 90 درجه میباشد . این زاویه جهت کارایی بیشتر حتما به زاویه نصب سپتیک تانک بستگی داشته و باید سپتیک نیز تراز با کف نصب شود .

ونت هوا در سپتیک تانک
جهت خروج گازهای سپتیک تانک که عمدتا متان میباشد و حاصل عملکردهای باکتری های داخل سپتیک تانک یک ونت هوا در سپتیک تانک کار گذاشته شده است این ونت توسط یک لوله باریک و دراز از بالاترین نقطه ساختمان به هوای آزاد تخلیه میشود . تذکر : در انتهای ونت هوا حتما یک درپوش توری و یا یک خم 90درجه به لوله داده شود تا احیانا از ورود حیوانات و مسدود شدن لوله جلوگیری گردد.
جهت مشاهده یگر تصاویر سپتیک تانک به گالری تصاویر سایت مراجعه فرمایید .
سپتیک تانک
این سپتیک تانک دارای دو جداره مستحکم پلی اتیلنی میباشد . پلی اتیلن یک پلیمربسیار سفت و سختی میباشد که عمر بالا و مقاومت قابل قبولی برای ساخت تجهیزات آبی دارد . این جنس در مقابل خوردگی بسیار با دوام میباشد . جهت دریافت قیمت و ابعاد با گروه این شرکت تماس حاصل کنید . (سپتیک تانک دوجداره)
خرید و فروش برای شرکت ها , اشخاص حقیقی و سازمان های دولتی آزاد و مشاوره فروش کاملا رایگان می باشد.
موارد کاربرد سپتیک تانک :
ویژگیهای سپتیک تانک سبب کاربرد گسترده آنها در بخش های مختلف خانگی، بهداشتی و صنعتی شده است. برخی از اصلی ترین موارد کاربرد سپتیک تانک ها عبارتند از:
1. پیش تصفیه و تصفیه اولیه فاضلاب بهداشتی واحدهای مسکونی ، مجتمع های تجاری و اداری ، هتل ها و رستوران ها به دلیل قوانین شهرداری و سازمان حفاظت محیط زیست
2. حذف ذرات قابل ته نشینی، چربی و روغن های موجود در فاضلاب رستوران ها و سالن های غذا خوری جهت جلوگیری از پر شدن سریع چاه جذبی و گرفتگی لوله ها به سبب تجمع چربی و ذرات درشت قابل ته نشین
3. متعادل سازی و پمپاژ فاضلاب در سیستم های تصفیه فاضلاب

ساختار یک سپتیک تانک
1. مخزن اولیه ( Early Cases )
2. مخزن ثانویه (Secondary Cases )
3. دیوار جدا کننده ( Spacers Part )
4. شیار لوله های ورودی و خروجی ( Input groove )
5. ونت هوا ( vent output )
6. سیفون ورودی جلوگیری از عدم بازگشت بو به داخل ساختمان
7. سیفون خروجی جلوگیری از خروج چربی به داخل چاه جذبی
عملکرد سپتیک تانک بی هوازی –ایستگاه پمپاژ فاضلاب
ابتدا فاضلاب به داخل سپتیک ریخته میگردد , مواد جامد فاضلاب در بخش اولیه ته نشین میگردند . عملکرد بی هوازی و آرام سازی فاضلاب در سپتیک باعث کاهش آلودگی بار فاضلابی در بخش اولیه میگردد . ذرات درشت فاضلاب بعد از مدتی توسط باکتری های بی هوازی خورده شده و تبدیل به مایع لجنی میگردند . و به مرور از حجم این موارد جامد کاسته میشود . فاضلاب لجنی رقیق و فاضلاب زلال به بخش دوم جاری میشود . دیواره حائل از ورود جامدات به دورن بخش ثانویه ممانعت میکند . در بخش ثانویه سپتیک تانک فاضلاب , که عمدتا فاضلاب زلال میباشد از طریق لوله خروجی به بیرون سپتیک هدایت می شود .

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو