تبلیغات در اینترنتclose
یو پی اس چیست؟ >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
mohsen30
آفلاین

ارسال‌ها :8
عضويت: 9 /6 /1396
یو پی اس چیست؟

یو پی اس چیست ؟ یو پی اس را می توانیم مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply بدانیم که معنی منبع تغذیه بدون توقف را داشته است . یو پی اس در واقع یک دستگاه الکترونیکی یا وسیله ی می باشد که در جهت حفاظت از سیستم های الکترونیکی یا مخابراتی مورد استفاده قرار گرفته می شود . یو پی اس از چهار بخش اصلی تشکیل شده است که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم :

1) باتری یو پی اس 2) مبدل DC به AC 3) یکسو کننده شارژ 4) کلید غیر هادی در ساده ترین وضعیت می توانیم نحوه کار یو پی اس را اینگونه شرح دهیم که در وضعیت عادی از وروی AC بار را تامین می نماید و باتری یو پی اس را به صورت همزمان شارژر با یکسان سازی ورودی AC و تبدیل نمودن آن به جریان DC شارژ می نماید . پس از اینکه تشخیص در قطع یا ورودی نامناسب AC صورت بگیرد ، اینورتر بدون هیچ معطلی ولتاژ DC باتری به برق AC تبدیل خواهد نمود و در ولتاژ بار را بدون توقف تامین می نماید .


باتری یو پی اس چیست؟

باتری یو پی اس: بجز مدارهای اصلی یو پی اس ، باتری نیز از مولفه های اصلی آن است که برای وسایلی که تحت پوشش UPS هستند انرژی لازم را فراهم می آورد.برای تعیین نمودن اندازه یو پی اس ، اندازه باتری یو پی اس بسیار مهم است. اندازه باتری با انرژی که در یو پی اس وجود دارد تناسب داشته است و به همین دلیل هنگامی است که UPS می تواند بار معین را تحت پوشش قرار دهد. بیشتر باتری های که در یو پی اس وجود دارند به باتری های شبیه هستند که در اتومبیل ها استفاده می شوند به معنی دیگر در باتری های سربی – اسدی 12 ولت تفاوت های مهمی نیز وجود داشته است .

باتری های معلق

باتری های معلق در مایع به باتری های اتومبیلی گفته می شود که نیروی الکتریسیته را با استفاده نمودن از عملکرد اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق میباشند تولید می نمایند. این دسته از باتری ها را نمی توان در UPS استفاده کرد و مناسب این قسمت نمی باشد زیرا ممکن است نشست اسید به بیرون از محیط باتری رخ دهد و علاوه بر آن در زمان شارژ باتری این امکان وجود دارد که تولید گاز هیدروژن قابل اشتعال انجام شود که اگر در یک محیط بسته باشد می تواند خطرناک باشد.

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو